Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Jeep pro drsné a ještě drsnější chlapy

Když tu dáváme samé novinky z amerického autosalonu, nebudeme trhat partu a proložíme to pěkným tuningem amerického Jeepu. Jde o Wrangler upravený Geiger Cars s víc než solidním výkonem.
Vydáno: 15.01.2015
Jeep Wrangler Geiger Cars
Jeep Wrangler Geiger Cars Autor: Geiger Cars
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kdo má rád terénní auta, ten určitě nepomlouvá Jeep Wrangler. To je jeden z posledních klasiků amerických terénních vozů. Žádná „lakýrka“ SUV, kde se řidič bojí, že si škrábne chromované disky. A právě Wrangler upravila firma Geiger Cars, která je na americké vozy dost zaměřená.

Takže základ je posílení motoru V6 3,5 l. Tady se změnilo dost – turbo, mezichladič, sportovní sání, nový výfuk, přeprogramovaná vstřikovací jednotka… Prostě dost na to, aby vzrostl výkon o 59 kW a 70 N.m. Takže výsledek je 262 kW a 417 N.m. To je už solidní porce síly na cokoli. Ať v terénu, nebo na silnici.

 

Pak tu máme změnu podvozku. Nasazeny jsou nové tlumiče Bilstein, delší pružiny, nové stabilizátory a v neposlední řadě i osmnáctipalcová kola s pneumatikami 305/70 Mickey Thompson. Výsledkem změn je i zvýšení světlé výšky o 6,3 cm.

Viditelné změny jsou hlavně v pomocných rámech vozu a osvětlení. LED diody fungují jako denní svícení a rampa na střeše má na sobě hromadu světel pro terénní využití. Vzadu je nový držák rezervy a také kanystru na benzín nebo vodu. Samozřejmě nesmí chybět pořádný šnorchl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama