Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Potvrzeno. Kodiaq RS se vážně bude vyrábět!

Sice se o tom šuškalo, nikdo tomu ale doopravdy nevěřil. Teď však manažer Škody potvrdil, že je to vážně pravda: kromě Octavie dostane sportovní provedení RS také SUV Kodiaq.
Vydáno: 12.01.2017
Jak by mohl vypadat Kodiaq RS.
Jak by mohl vypadat Kodiaq RS. Autor: X-Tomi Design
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

S informací o Kodiaqu RS aktuálně přišel britský magazín Evo. Jeho reportéři na úterní premiéře modernizované Octavie ve Vídni vyzpovídali Christiana Strubeho, šéfa výzkumu a vývoje ve Škodě Auto, a nejspíš se dozvěděli víc, než sami čekali. Strube totiž potvrdil, že zákulisní informace o Kodiaqu RS jsou pravdivé. Dříve se mluvilo o tom, že by model mohl vzniknout, pokud o něj bude dostatečný zájem. Nyní se zdá, že Škoda zájmu zákazníků opravdu uvěřila.

Silnější než Octavia RS

Navíc už také víme, jaký motor bude nejrychlejší verzi Kodiaqu pohánět. V souladu s předchozími spekulacemi opravdu půjde o dvakrát přeplňovaný naftový čtyřválec BiTDI o objemu dva litry, který dobře známe ze současného Volkswagenu Passat nebo z Tigaunu. Těšit se tak můžeme na výkon 240 koní a točivý moment 500 Nm. Naftová Octavia RS má přitom po faceliftu 184 koní, benzínová pak 230 koní.

Pokud jde o uvedení Kodaqu RS na trh, letos se podle všeho nedočkáme. Přednost nejprve dostanou další plánované verze, které rozšíří stávající nabídku Kodiaqu. V létě má přijít terénní provedení Scout, na konci letošního roku dorazí efektní SportLine a na počátku roku 2018 také nejluxusnější verze Laurin & Klement. Až poté přijde čas na Kodiaq RS.

Rychlý Kodiaq ano, Superb ne

Strube nicméně zároveň zchladil naděje těch, kdo se těšili i na další "eresa" v nabídce české značky. Fabia RS by si prý nenašla dost zákazníků, o Citigu RS ani nemluvě. Nebude zřejmě ani Superb RS, v jeho případě to ale zase tolik nevadí. Už nyní totiž můžete mít sportovně střižený Superb SportLine s pohonem všech kol a dvoulitrem o výkonu 280 koní, který je rychlý víc než dostatečně. Navíc pro něj Škoda začala nově nabízet i exkluzivní zlatý lak Dragon Skin.

Článek je zařazen v: Autosalon , Fabia , SUV , RS , Škoda , Kodiaq , Superb
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama