Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Kodiaq kupé bude mít šmrnc. Takhle má vypadat

Škoda už nechce být jen racionální, ale také emotivní značka. A v automobilovém světě emoce odjakživa budí sportovní kupé. Otázka ovšem je, zda to platí také o segmentu SUV.
Vydáno: 07.11.2016
Elegantní kabát pro Škodu Kodiaq.
Elegantní kabát pro Škodu Kodiaq. Autor: Theophilus Chin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Už nikdo nepopírá, že Škoda vyrábí prostorná, praktická a celkově dobrá auta. Jenže teď je tady další meta a značka vyhlásila hon na emoce. V blízké době proto v tomto směru přijde významný krok – módní SUV se splývavou zádí. Šéf české automobilky Bernhard Maier pro britský Auto Express potvrdil, že projekt dostal zelenou a jeho realizace na seznamu.

SUV s tělem sportovce

Samotná automobilka sice zatím vzhled konceptu neodhalila, od toho jsou tady ale jiní. Theophilus Chin patří mezi přední designéry, kteří se zabývají vizualizacemi dosud neveřejných modelů, a už mnohokrát dokázal budoucí podobu aut odhadnout téměř dokonale. Právě on se postaral o nejnovější rendery a v galerii najdete také starší vizualizace od Auto Expressu.

Nový model má vycházet z Kodiaqu, dostane však splývavou záď, zatímco příď se má údajně více inspirovat Superbem. K dispozici bude na rozdíl od standardní verze největšího českého SUV výhradně pětimístné provedení, stále má však nabízet největší prostor pro zavazadla ve své kategorii. "Kupé SUV je báječná odvozenina. Uděláme značku ještě emotivnější," komentoval to Maier.

Tudor na steroidech

V historii značky Škoda mají kupé svou tradici, a tím myslíme ta opravdová. U všech generací Superbu se například spekulovalo o tom, zda se nevrátí označení Tudor a nevznikne třídvéřová verze po vzoru Audi A5. Automobilka však zřejmě vždy došla k celkem logickému závěru, že usedlý Superb by na tomto trhu hledal místo jen těžko. Současná generace s povedeným designem už by na to možná měla, přesto je ale realita taková, že prvním novodobým "kupé" Škoda bude pětidvéřové SUV.

V první fázi se má model dostat na čínský trh, kde bude vyráběn lokálně. Další plány počítají i s evropským trhem, tady je však situace složitější. Škoda už totiž naráží na limity svých produkčních kapacit. 

"Ano, rádi bychom toto auto měli v Evropě. Problém ale je, že nemáme kapacity, abychom vyráběli všechno, co bychom vyrábět chtěli. Kodiaq kupé má opravdu velký potenciál a myslím, že z obchodního hlediska to dává smysl. Je to jen otázka kapacit našich továren. Prodáváme teď tolik aut, že musíme řešit, kde bychom takový vůz byli schopni vyrábět," komentoval to Christian Strube, člen představenstva zodpovědný za vývoj.

Článek je zařazen v: design , offroad , SUV , Škoda , Kodiaq , kupé , render
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama