Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Zvláštnosti z Paříže: Venturi America

Každý druhý rok představuje francouzská značka Venturi nějakou drobnost na svém domácím autosalonu. Tentokrát to byl elektromobil America.
Vydáno: 07.10.2014
Venturi America - hlavní
Venturi America - hlavní Autor: Venturi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O Venturi asi slyšelo jen málo z vás. A když, tak jen okrajově. Tahle značka se mimo Francii moc neangažuje. Ale je to škoda, protože její vozy jsou dost zábavné. Vezměte si třeba tuhle elektrickou buginu.

Je placatá jak rozjetá žába na silnici – široká přes dva metry, dlouhá 4,2 m a vysoká jen 1450 mm. A to má světlou výšku 280 mm! Takže je jasné, že tady se asi sedět jak v MPV nebude.

Autíčko je (jak jinak) potažené plastovými díly. Střecha se dá odmontovat. Na autě nejtěžší asi budou akumulátory a velká dvacetipalcová kola.

 

 

America má zajímavou pohonnou jednotku. Jde o elektromotor o výkonu 299 kW a točivém momentu 408 N.m. Takže na stovku vysprintuje z nuly za pouhých 4,5 s a za čtrnáct sekund už letí dvoustovkou. Maximálka je 220 km/h.

Akumulátory mají kapacitu 53 kWh, takže dojezd by měl být ideálně 250 km. Když na to však majitel šlápne, bude ubývat energie rychlostí francouzského vína na ochutnávce zdarma. Takže je v aute 22kW rychlonabíječka, která doplní zásobu za pouhé 3,5 hodiny.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama