Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Zrezlé Porsche GT3 RS v legendárních barvách vypadá fantasticky

Jestli se chytáte za hlavu a ptáte se, jak mohlo nové Porsche zreznout, nebojte. Neděláme si z vás blázny. Jen vám chceme představit designově velmi podařený projekt německé tuningové firmy.
Vydáno: 06.09.2017
Zrezlé Porsche GT3 RS v legendárních barvách vypadá fantasticky
Zrezlé Porsche GT3 RS v legendárních barvách vypadá fantasticky Autor: Neidfaktor
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Myslíme si, že následující úprava zaujme i puristy, kteří tvrdí, že Porsche je nejlepší tak, jak vyjede z továrny a jakákoliv další úprava je zbytečná. V tomto případě se totiž pracovalo jen a pouze na designu. Německá tuningová společnost Neidfaktor tímto projektem vzdala hold legendární olejářské firmě Gulf, která je se značkou Porsche spjatá už desítky let. Jen si vzpomeňte na Porsche 917K ve stejných barvách, se kterým závodil v LeMans herec, režisér a pilot Steve McQueen. Právě tento závodní speciál se před pár týdny prodal za až neskutečně vysokou cenu.

Moderní rez

McQueen sice závod nevyhrál, ale polep jeho vozu zaujal natolik, že se dlouho nemluvilo o ničem jiném. Nadšení pokračovalo po premiéře filmu a právě v tu chvíli bylo na kult zaděláno. Není se tak co divit, že i o 40 let později je polep v oranžovo modré barvě s logem Gulf stále v kurzu. Úpravci z Neidfaktor to ovšem chtěli udělat ještě trošku speciálnější, a tak původně zářivé barvy nechali naoko zreznout. Právě polepy, které evokují zašlý, zrezlý nebo špinavý stav karoserie jsou dnes velmi populární a podle nás 911 GT3 RS velmi sluší. Hodně dělají i promo fotky, které si můžete prohlédnout v galerii. Fotograf měl skvělé oko. Postavit takto „zrezlé“ Porsche do barevného pozimního lesa byl opravdu dobrý nápad.

Jak už jsme řekli, na technické stránce celého projektu se oproti sériovému autu nic neměnilo. Ani nebyl důvod. Porsche 911 GT3 RS je ostrá bestie, která má vzadu uložený atmosférický plochý šestiválec o objemu čtyř litrů. Ten prostřednictvím elektronicky ovládaného diferenciál posílá na zadní kola výkon rovných 500 koní. Zrychlení z 0 na 100 km/h proběhne za 3,3 sekundy, na 200 km/h to zabere 10,9 sekundy a maximální rychlost se zastaví na 320 km/h. No, uznejte sami, že na tomhle něco měnit by bylo jako balancování na tenkém ledě. Porsche prostě ví, co dělá. :)

Článek je zařazen v: Porsche , Porsche 911 GT3 RS , 911 GT3 RS , řez , Gilf , LeMans , Steve McQueen , Porsche 917 K
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama