Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Zpověď závodníků rallye, kteří stvrdili přátelství při tragické autonehodě

Potkali se před osmnácti lety a během tří sezón spolu odjeli přibližně 25 závodů. Potom je potkala vážná nehoda, ve které šlo Pavlovi o život. Vojta ho naštěstí zachránil. Sice spolu už nezávodí v jednom autě, ale Pavel vede celou autodílnu a připravuje teď závoďáky jak na běžícím pásu.
Vydáno: 01.08.2015
Závodníci Rallye_
Závodníci Rallye_
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vojta s Pavlem řídí Subaru Impreza, které patří do třídy produkčních vozů. V letošním roce se Vojta účastní šampionátu Mistrovství Evropy v rallye, ve kterém je pro produkční vozy vypsáno mistrovství ERC-2 a v současné době v polovině mistrovské sezóny tento šampionát vede. Krom závodních úspěchů má také za sebou hrdinský kousek, který nesmazatelně zesílil jeho pouto s Pavlem.

Na rozdíl od jiných disciplín jsou při rallye v závodním voze vždy dva členové posádky – jezdec a navigátor neboli spolujezdec. Úspěch závisí na obou členech této dvojice. Někdy ale u takových závodů nejde pouze o vítězství, ale i o život.

Závodníci Rallye Foto:

„Stalo se to v roce 2003 během noční etapy Rallye Příbram. Vedli jsme a jako takové varování jsme tam na začátku trefili nějakou zídku. Ale já jsem neubral a v jedné části jsme vylétli ze silnice do lesa, kde jsme se obrátili na střechu a auto navíc opřeli o strom na straně spolujezdce, takže u Pavla to bylo všechno zmačkané. Měl jsem problém se vůbec dostat ven, nakonec se mi to podařilo skrz rozbité zadní sklo a v tu chvíli jsem viděl, že z nádrže v kufru teče benzín,“ vzpomíná Vojta.

„Bylo to opravdu štěstí, protože kdyby benzín vytékal na rozpálený výfuk, tak by to chytlo hned. Na autě ještě svítila nějaká světla, takže jsem musel rychle vlézt zpátky a vypnout hlavní elektrický vypínač, ale tím pádem byla všude tma. Auta, která projela kolem, nás vůbec neviděla,“ pokračuje.

Jak to bylo dál? O příběh, který dokazuje, že závodění není vždy jen legrace a že díky němu vznikají ty nejpevnější vazby, se Vojta s Pavlem rozhodli podělit prostřednictvím projektu Dvojnásobně neodolatelní.

 

Vojta

Miluje svou ženu a dvě dcery, jízdu na limitu a úspěch na závodech. Nesnáší arogantní řidiče a nesplněné sliby. Šílí z nefunkční klimatizace v autě a čekání. Na Pavlovi má nejraději jeho spolehlivost a inteligenci.

Závodníci Rallye Foto:

 

Pavel

Miluje svou přítelkyni, auta a dobrou společnost. Na Vojtovi má nejraději, že je vždy o krok napřed, a jeho oddanost rallye. Nesnáší všeználky, nedochvilnost a zákeřnost.

Závodníci Rallye Foto:

 

Na webovkách www.dvojnasobneneodolatelni.cz najdete celý rozhovor se závodníky a dočtete se vše o projektu, který vzniknul na základě symbolického přátelství čokolády Milka a sušenek Chips AHOY! Najdete tam příběhy dalších dvojic, které vám dokáží, že jako jednotlivci jsou sice úspěšní, ale teprve spolu nepřekonatelní. Stejně jako čokoláda Milka a sušenka Chips AHOY!

 

Díky facebookové aplikaci si také budete moci vyzkoušet, jak si stojí vaše přátelství s nejlepším přítelem. Být neodolatelný je paráda. Ale co teprve dvojnásobně neodolatelný?


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama