Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Známe českou cenu Hyundai i30 Fastback. Má se Škoda bát?

Zatímco automobilka Hyundai by si přála, aby nový i30 Fastback mířil spíše proti Octavii, rozměrově je podobný Rapidu. Ceny však plně odpovídají zařazení vozu. Kolik tedy ve finále stojí a kolik bude mít motorů?
Vydáno: 20.11.2017
Hyundai i30 Fastback cena
Hyundai i30 Fastback cena
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na tuto informaci čekáme už poměrně dlouho. Hyundai stanovenou částku dlouho tajil, a i když jsme novinku na vlastní oči viděli už na autosalonu ve Frankfurtu v polovině září, cenu víme až nyní. Podobný vůz v portfoliu značky přitom dlouho chyběl, protože posledním modelem, který rozměrově i zařazením odpovídal novému Fastbacku, byl stařičký Hyundai Elantra.

Prozatím jen Best of Czech

Nyní je ale konečně tady a k prvním zákazníkům zamíří hned po novém roce. Do konce roku totiž závod v Nošovicích vyrobí hned 3500 kusů nových Fastbacků. A kolik stojí? Základ s litrovým turbomotorem T-GDI o výkonu 88 kW pořídíte za 379 900 Kč, což zní velmi atraktivně. Jde však o limitovanou edici s označením Best of Czech. Právě na tu se Hyundai ze strategických důvodů zaměří nejdříve.

Hyundai i30 Fastback z této edice tak vychází dokonce o 10 000 Kč levněji než obyčejný Hatchback s motorem 1.4 CVVT. Automobilka se tak alespoň zpočátku bude snažit penetrovat trh, aby se její Fastback dostal do podvědomí.

Něco mezi

Na úplný základ Fastbacku si tedy alespoň prozatím budeme muset počkat. Zajímavé však je, že chce jihokorejská automobilka svoji novinku posunout v hierarchii modelů o trochu výše. Proto se dočkáme pouze dvou motorů. Již zmiňované verze 1.0 T-GDI s výkonem 88 kW a silnějšího motoru 1.4 T-GDI s výkonem 103 kW. Pokud vás zajímá budoucnost dieselů, možná budete zklamáni. Hyundai s nimi totiž pro Fastback nepočítá.

Na každý pád je však jasné, že novinka ve speciální úvodní edici bude za tyto peníze vcelku zajímavá. Za nejlevnější Rapid se srovnatelným motorem 1.0 TSI 81 kW dáte sice jen 316 900 Kč, Octavia na opačném konci rovněž bez výbavy s motorem 1.0 TSI 85 kW však stojí hned 417 900 Kč. Nový Fastback je tedy přesně na pomezí.

Článek je zařazen v: Hyundai i30 Fastback , Hyundai i30 Fastback cena , Hyundai i30 cena , Fastback cena , Hyundai Fastback cena , česká cena , česká cena Hyundai , Hyundai sleva , Hyundai Fastback sleva , Hyundai Fastback Best of Czech , Hyundai Fastback i30 , nový Hyundai , nový Hyundai Fastback
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama