Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Značka Willys je znovu na světě!

Když se vás někdo zeptá, zda znáte jméno Willys, asi vás hned napadne světoznámý terénní džíp. Pár z vás par si vzpomene na Willys Interlagos, sportovní auto. A právě na něj chce navázat nový vůz Willys AW 380 Berlinetta.
Vydáno: 07.12.2014
Willys AW 380 Berlinetta
Willys AW 380 Berlinetta Autor: Willys
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Emerson Fittipaldi jezdil ve Willysu Interlagos, což byla brazilská verze Alpine A108. Nový Willys pak se tomuhle historickému vozu vizuálně blíží, ale ještě víc pak nástupce Alpina A110. Schválně si jí vyhledejte a poznáte, že tohle je opravdu fantastický retrokousek a v technice, která se nemusí stydět za žádnou svou součást.

Jen se sami dívejte a žasněte:

Auto má rozměry 4,4 x 1,9 x 1,2 m. Rozvor náprav činí 2,4 metru. Karoserie je z karbonových vláken, díky čemuž je pohotovostní hmotnost pouhých 1350 kg. Vpředu je zavěšení McPherson, vzadu je víceprvek. na nich jsou pak kotouče z karbon-keramického materiálu od firmy Brembo o průměru 380 mm vpředu a 360 mm vzadu.

 

U zadní nápravy pak je plochý šestiválec o objemu 3,8 litru. Zdá se vám to trochu povědomé? Ano, patrně na sobě ponese značku Porsche. Jenže tady je to bi-turbo verze, která má 478 kW při 6700 ot./min a 830 N.m při 4500 ot./min. Šestistupňový automat pohání zadní kola. Pokud můžeme italským karosárnám Maggiora a Viotti, které za projektem stojí, věřit, pak auto zrychlí na stovku za 2,7 sekundy a maximální rychlost je 340 km/h.

Cena: 380 000 eur, tedy 10,7 milionu korun. Výrobní plán je 110 kusů.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama