Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Žhavé automobilové novinky roku 2014

Automobiloví nadšenci každý rok netrpělivě očekávají oficiální oznámení novinek v automobilovém průmyslu. Jelikož si automobilky své žhavé novinky většinou střeží jako oko v hlavě, oficiální zprávy jsou vcelku strohé. My vám ukážeme ty nezajímavější kousky.
Vydáno: 15.08.2014
McLaren P1
McLaren P1 Autor: McLaren
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nová Mazda Demio Foto: Mazda

Nová Mazda Demio. Foto: Mazda

V březnu byla na autosalonu v Ženevě představena třetí generace Mazdy 2. Oproti druhé, zeštíhlené generaci, ta třetí zase o něco povyrostla a shodila pár kil. Zbrusu nový turbodiesel 1,5 má 105 koní výkonu a 250 newtonmetrů. V Ženevě byl prezentován model Hazumi pro Japonsko, k nám dorazí až během příštího roku. Více o voze najdete v tomto článku.

 

 Bugatti Veyron Ettore Bugatti Foto: Bugatti

Bugatti Veyron Ettore Bugatti. Foto: Bugatti

 

Bugatti vydává poslední verzi limitované edice Veyronu, kterou pojmenovalo po svém zakladateli, Ettore Bugattim. Osmilitrový motor se šestnácti válci zvládne rychlost 408,8 km/h a na stovku zrychlí za 2,6 sekundy. Tuto nádheru, jejíž vnitřek je čalouněn hnědou kůží, si pořídíte za krásných 64 milionů korun. Více o voze najdete v tomto článku.

 Mercedes-Benz S600 Guard Foto: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz S600 Guard. Foto: Mercedes-Benz

 

Mercedes Benz představuje luxusní, plně opancéřovaný model S600 Guard. Podle výrobce by mělo jít o prvního průkopníka, který stoprocentně plní balistickou normu VR9. Nabízí tedy nejvyšší stupeň ochrany nejen oken, ale i celé karoserie. V opancéřovaném vozu nechybí ani automatický hasicí systém, zásobník s kyslíkem pro jízdu v zamořené oblasti nebo možnost dojezdu až 30 km s prostřelenými pneumatikami. Více o voze najdete v tomto článku.

 Hyundai i20 Foto: Hyundai

Hyundai i20. Foto: Hyundai

 

Hyundai představil konkurenta pro Škodu Fabii. A bude to konkurenční boj jak víno. Auto bude mít o 45 mm delší rozvor než dosud, celková délka tak překoná čtyři metry. Tím se zvětšil jak prostor pro cestující, tak i pro zavazadla. Kufr narostl z 295 na 320 litrů. Navíc vzhled auta vypadá opravdu povedeně a v Česku by se mohl líbit.

Range Rover Sport SVR

Nejrychlejší Range Rover dá stovku za 4,5 sekundy

 Hennessey Venom F5 Foto: Top Gear

Hennessey Venom F5. Foto: Top Gear

 

Letos v únoru byl pokořen rychlostní rekord sériově vyráběných automobilů. Postaral se o něj model Venom GT amerického úpravce Hennessey Performance, který zajel 435,31 km/h. Měl být zapsán do Guinessovy knihy rekordů, ale Hennessey Venom GT nakonec nesplnil podmínky pro zápis. Ty předepisují výrobu nejméně 30 kousků, avšak Hennessey má naplánováno pouze 29 vozů. Hennessey se ale nevzdává a na rok 2016 hodlá na trh vypustit 30 kusů modelu Venom F5 (467 km/h) a rekord opravdu pokořit. Více o voze najdete v tomto článku.

ZIL 2906

Krása sovětských automobilových unikátů (II.)

Kalendář Pirelli 2015

Kalendář Pirelli bude plný fetišismu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama