Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Ženám v Saúdské Arábii konečně dovolí řídit. Automobilky už o něj bojují

Sednout do auta a dojet za kamarádkou, na nákup nebo odvézt děti na kroužek? Pro ženy takřka na celém světě zcela běžná věc, ale pro ženy v Saúdské Arábii věc zcela nemyslitelná. To se ale v létě příštího roku změní.
Vydáno: 05.10.2017
Ford ženy přivítal na sedadle řidiče
Ford ženy přivítal na sedadle řidiče Autor: FORD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Saúdská Arábie je bezesporu krásnou zemí, která ovšem nesmyslně lpí na „náboženských“ pravidlech, která z velké části nějakým způsobem omezují hlavně ženy. Ty tak nesmí pracovat ve smíšeném kolektivu, ale bez svolení svého opatrovníka, tedy otce nebo manžela, si nesmí ani otevřít bankovní účet, získat práci, žádat o identifikační průkaz či pas nebo jít na plánovanou operaci. Jenomže vedení této země zjistilo, že je extrémně závislé na ropě, což chce nějakým způsobem změnit. A i proto začalo postupně uvolňovat otěže svým ženám. Ty nově mohou například pracovat jako letecké dispečerky, studovat vysokou školu nebo právě řídit. Respektive to řízení jim bude umožněno zhruba v červnu příštího roku.

Zajímavé i vtipné lákání nových zákaznic

To, co se nám zdá jako absolutní standard, je pro saúdskoarabské ženy velkým průlomem. Doposud se zde našlo pár odvážlivkyň, které řídily a dokonce se u toho fotily a točily, ale většina z nich za své chování skončila ve vězení. To ale brzy bude minulostí, což je dobrou zprávou nejen pro ženy řidičky, ale také pro jednotlivé automobilové značky. Nestává se totiž moc často, že by se potenciální zákaznická základna skokově zvýšila o 9 milionů lidí.

Zhruba tolik totiž v Saúdské Arábii žije žen, které mají věk na řízení. A právě nečekaného uvolnění pravidel pro takovou spoustu zákaznic přimělo k reakci hodně automobilových značek. Ty cítí příležitost a snaží se oslovovat ženy vcelku zajímavými reklamními spoty. Většina reklam probíhá na sociální síti Twitter, kde rychlostí blesku zareagoval Ford, který ženy velmi zajímavý vizuálem přivítal na sedadle řidiče. Zapojil se ale i Land Rover, Volkswagen nebo Mini. Své zákaznice si velmi vtipně chce najít ale třeba také Nissan, který vsadil na registrační značky na přání.

Článek je zařazen v: Saúdská Arábie , řidičky , Ženy , pravidla , řízení , zákaznice , automobilky
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama