Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Zec00 – elektrická godzilla na dvou kolech, která se jen tak nevidí

Japonci mají smysl pro bizarnosti ale i supertechnologie a design. A vše tohle se snoubí ve snovém elektromotocyklu Zec00.
Vydáno: 17.07.2015
Zec00.
Zec00. Autor: Zec00
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Při pohledu na japonskou motorku Zec00 se člověka dotkne budoucnost. Ale ona je to čistá přítomnost, která se dá navíc koupit. Ovšem šťastlivců, kteří se budou smět na elektrické godzille prohánět, mnoho nebude. Konstrukční tým Zec00 pracoval usilovně čtyři roky, aby z původního konceptu vytvořil stroj, který bude moci jezdit na běžných silnicích. Aby se to opravdu podařilo, spojil se s americkým výrobcem Zero Motocycles, který má jako jeden z mála už několikaleté zkušenosti s produkcí spolehlivých a výkonných elektromotorek.

Zdrojem energie pro Zec00 je Li-Ion baterie, jejíž nabití při 100 V trvá osm hodin, při dvojnásobném napětí o polovinu kratší čas. Motorku o hmotnosti 280 kg uvádí do pohybu elektromotor o výkonu 50 kW právě z portfolia Zero Motocycles, který najdeme i v jejím komerčním modelu SR. Točivý moment motoru činí 144 Nm a dokáže poměrně těžký stroj rozjet až na rychlost 160 km/h. Na plně nabitou baterii prý Zec00 urazí až 160 km.

 

Zec00 má poměrně netradičně zavěšené přední kolo do speciálního rámu či horizontální vidlice, aby se tak kompenzovala váha baterie. Díky tomuto řešení nemá její váha vliv na řízení motocyklu a jeho jízdní charakteristiky se podobají konvenčním strojům. Poloha sedadla řidiče sice z designového pohledu vypadá zvláštně, ale z hlediska ovládání stroje je ideální a svým umístěním vlastně odpovídá běžným motorkám.

Nicméně na první pohled je jasné, že v případě Zec00 jde o exkluzivní ruční práci. Každý motocykl bude stavěn přesně podle požadavků zákazníka. Velká část dílů je vyrobena z lehkých hliníkových slitin a technici si dali záležet na každém detailu. Vždyť co kus, to originální umělecké dílo, neboť Zec00 vznikne jen ve 49 exemplářích. Tomu odpovídá i základní cena – 70 tisíc dolarů. Podle všeho je však celá várka určena pouze pro Japonsko, takže nadšenci do elektřiny po celém světě mají nejspíše smůlu.

Zec00
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama