Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Zděšený šnek je už na prodej

Johammer J1, tak se jmenuje tenhle velmi podivný motocykl, který vypadá jako zděšený šnek na útěku. Dlouho se připravoval pro prodej, ale teď už si můžete tenhle elektromotocykl koupit.
Vydáno: 27.10.2014
Johammer J1 - Obrázek 5
Johammer J1 - Obrázek 5 Autor: Johammer
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ano, je to elektromotorka. Co jiného pod tak zvláštním designem. Představte si, že něco takového by mělo vevnitř třeba motor z Hayabusy. Nemožné, že? Rakouský výrobce vsadil na elektriku a jak na svých stránkách říká hned v úvodu, úžasný dojezd se nemůže narodit jen tak. K tomu byla zapotřebí spousta času a inovací.

Tak předem – tady nenajdete klasické vidlice, na jaké jste zvyklí. Obě kola jsou uložená na kyvných vidlicích! Řízení je tak umístěno na společné ose s odpružením, které má své jednotky uložené v jakémsi boxu pod uloženými akumulátory. Takže všechno důležité je uprostřed a co nejníže. Motocykl o délce 2,2 metry a hmotnosti (ve výkonnější verzi) 178 kg má výkon motoru ve stálém zatížení 11 kW, špičkově dokáže nabídnout až 16 kW. Elektromotor je uložen u zadního kola. Kapacita akumulátorů je 12,7 kWh. To dohromady dává dojezd 200 km. A to je na cruiser dost. Je to celkem konkurenceschopná hodnota na motorky podobného typu, ale s benzínovými agregáty.

 

 

Mluvíme však o té lepší verzi J1.200. Ta se dokáže na 80 % kapacity baterií dobít za 3,5 hodiny. Verze J1.150 s kapacitou akumulátorů jen 8.3 kWh má dojezd 150 km a nabije se za 2,5 hodiny. Mluvíme o klasickém nabíjení. K dispozici je i rychlonabíječka.

Zajímavostí má motocykl ještě dost a dost. Třeba nemá tradiční přístroje. Všechny jsou integrovány do zrcátek. Nebo jsou na stroji dvoje stupátka. Přední pro vzpřímenou jízdu a zadní pro zalehnutí při vyšších rychlostech.

A na závěr cena – ta levnější verze stojí 23 000 euro, dražší o dva tisíce víc.

 

Motorka 2x2 Taurus

Motorka z Ruska projede všechno!

 

Kodewa Lotus C-01

Motorka jako z automobilového snu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama