Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Zbraň na Octavii. Hyundai ve Frankfurtu odhalil i30 Fastback

Hyundai se ve svých reklamách už řadu měsíců odvážně prohlašuje za výrobce nejlepších českých aut. Není se proto co divit, že svou novinku v podobě modelu i30 Fastback hodlá postavit proti domácí Škodě Octavii.
Vydáno: 13.09.2017
Hyundai i30 Fastback
Hyundai i30 Fastback Autor: Hyundai
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Netřeba připomínat, že kdo se chce vyrovnat škodovce, musí nabídnout hlavně praktičnost a prostornost. Ačkoliv pro někoho může být design až druhořadý, v případě Hyundai i škodovky musí být brán v potaz. Obě auta jsou stylová a svým kabátkem rozhodně chtějí zaujmout. I tak si ale myslíme, že se v případě Škody Auto hledí především na její českou příslušnost. Na tu si ale Hyundai hraje také, takže zbývá srovnání právě v těch ostatních bodech.

Interiér je totožný s verzí i30 hatchback, ale Fastback je oproti ní o 115 milimetrů delší. Vypadá to, že stejně jako u dalších podobně řešených vozů, bude i i30 Fastback mít velkou bolístku v designově splývající zádi, kvůli které se na zadní sedadla nijak vzrostlí cestující neposadí. Asi ale tušíte, že jestli se chce i30 někde škodovce alespoň přiblížit, pak je to objem zavazadlového prostoru.

Jenomže tady Hyundai za Octavií trošku pokulhává. Zatímco Octavia nabídne 590 litrů, i30 Fastback 450 litrů. Ani po sklopení sedadel to není o moc lepší. Octavia nabídne 1 580 litrů, Hyundai 1 351 litrů. Souboj je to tedy dost nevyrovnaný, ale přesto má Hyundai v plánu vzít škodovce zákazníky. To, jestli se mu to podaří, je ve hvězdách. Subjektivně může zaujmout design auta, který kombinuje decentní uhlazené linie s trochou sportovní elegance. Ale stačí to? Dejte nám vědět v komentářích, jestli si myslíte, že Hyundai opravdu může i díky nové i30 Fastback škodovce odlákat zákazníky.

Článek je zařazen v: Hyundai i30 Fastback , i30 , Hyundai , Škoda Auto , Škoda Octavia , IAA Frankfurt
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama