Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Závodní mamut. Už i Nissan Patrol má verzi Nismo

Myslíte si, že BMW X5 je drsné auto? Nebuďte pro smích! Nissan představil ostrý Patrol, který z většiny chlapáckých SUV na trhu rázem dělá auta pro malé holky.
Vydáno: 22.10.2015
Nissan Patrol Nismo
Nissan Patrol Nismo Autor: Nissan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Když chce Mercedes postavit něco vážně divokého a rychlého, svěří to divizi AMG. Mnichovští mají pro takové vozy označení M, u Subaru je to STI a tak dále. V případě Nissanu je to Nismo, neboli Nissan Motorsport. A bývají to auta náležitě šílená. Vzpomeňme na kulaťoučký Nissan Juke Nismo RS se samosvorem nebo šestisetkoňový Nissan GT-R Nismo.

Málokdo ale asi čekal, že touto kůrou projde také masivní Patrol. Osmiválec o objemu 5,6 litru produkuje přes 430 koní, tlumiče dodal Bilstein, tužší je karoserie i řízení a přibyly též různé aerodynamické prvky. Pravda, auta jako BMW X5M nebo Range Rover Sport SVR nabízejí o dost víc výkonu i rychlosti. Jenom Patrol si však zároveň uchovává drsnou image pravých offroadů ze staré školy. Na jeho střeše si klidně dokážeme představit namontovaný kulomet, u konkurence rozhodně ne.

Zatím je vůz ze zjevných důvodů určen především pro bohatou arabskou klientelu. Jak známo, tamní řidiči velmi rádi kombinují dovádění na silnicích třeba s divokou jízdou dunami.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama