Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Závodní limuzína. Jaguar představil nejrychlejší XJ v historii

Rychlé a luxusní limuzíny jsou u movitých zákazníků velmi oblíbené, a proto se jejich nabídka stále rozrůstá. Posledním velmi rychlým a velmi luxusním přírůstkem do této rodiny je Jaguar XJR575.
Vydáno: 25.07.2017
Sportovní limuzína podle Jaguaru. Model XJR575.
Sportovní limuzína podle Jaguaru. Model XJR575. Autor: Jaguar
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pod tímto složitým názvem najdeme vrcholnou verzi modelu XJ, která právě jménem odkazuje na konečný výkon auta. Pod kapotou se ukrývá kompresorem přeplňovaný pětilitrový osmiválec naladěný na velmi slušných 575 koní a na 700 Nm točivého momentu. To je oproti standardnímu modelu XJR nárůst výkonu o 25 koní a 20 Nm točivého momentu. Že jsou to hodnoty vskutku dostačují ukazuje i čas potřebný ke zrychlení z klidu na 100 km/h, který se zastaví na 4,4 sekundách. Maximální rychlost je pak elektronicky omezena na 300 km/h.

Nové laky i bodykit

Když už jde o vrcholnou verzi nabídky, je jasné, že musí přijet s něčím extra. U XJR575 se o to starají dva zbrusu nové laky, a to modrá Velocity Blue a matná šedá Corris Grey. Oba má na svědomí sportovní divize značky Special Vehicle Operations. Obzvlášť ten modrý pak bude skvěle ladit s novým agresivním bodykitem, který je dodáván v leskle černé barvě. Ten nabídne mimo jiné novou kapotu s výdechy vzduchu, 20palcová kola nebo slušivý zadní spoiler. Po celém autě pak najdeme několik log s číslem 575.

Design a výkon je jedna věc, ale dnešní doba se neobejde bez velké spousty pomocníků a asistentů. Jen namátkou zmíníme třeba hlídání dopravy před autem, detekci únavy řidiče či automatické brzdění, které zabrání případné kolizi s chodcem. Jaguar ale sází také na chytré pomocníky, a tak v tomto případě uvádí novinku s názvem Commute Mode. To je systém, který se umí naučit vaši nejčastější cestu, tedy třeba do práce a domů, a v případě zácpy nebo nehody vám navrhne průjezdnější trasu.

Ještě dodáme, že v České republice startují ceny vozu na 4 004 011 Kč včetně DPH.

 

 

 

 

Článek je zařazen v: Jaguar , XJR575 , Jaguar XJR575 , SVO , Special Vehicle Operations , XJ , XJR
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama