Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Zapomeňte na žigulíky, nový crossover Lada vypadá k světu

V Moskvě se představil koncept další varianty Lady Vesta, která má reprezentovat nový designový i technologický směr ruské automobilky.
Vydáno: 29.08.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na právě probíhajícím Off-road show 2015 v Moskvě se mimo jiné v plné parádě předvedl nový koncept tamní automobilky Avtovaz. Jde crossover kombi na základech modelu Vesta, proto nese i příznačné označení Vesta Cross. Vesta sedan se představila už minulý rok a je výsledem vstupu francouzského Renaultu do Avtovazu. Už vesta se setkala s pozitivními ohlasy a vyzkoušel si ji i sám kremelský diktátor Putin. Cross jde ještě dál.

Zatímco Vesta sedan se začne vyrábět už v tomto září, na crossover se bude podle všeho ještě nějakou dobu čekat. Prezident Avtovazu Bo Inge Andersson při odhalení Vesty Cross prohlásil, že crossover má šanci na sériovou výrobu, ale o nějakých termínech či bližších specifikacích vozu je předčasné mluvit. Nicméně koncept crossoveru dává tušit, že se chystá i běžné kombi. Cross má oproti normální vestě zvýšený podvozek, karosérie dostala oplastování a nechybějí designové „offroad“ prvky například v podobě plastových ochranných lišt spodku přídě i zádě vozu.

Vesta je postavena na tzv. platformě Lada B, která vznikla ve spolupráci s Renaultem a Nissanem, koncept Cross by ji tedy měl také sdílet. Jelikož o konceptu šéf Avtovazu ani nikdo jiný nic podrobnějšího nesdělil, můžeme se jen dohadovat, který ze dvou benzínových čtyřválců o výkonech 65 a 85 kW určených pro připravovanou sériovou Vestu sedan, se pod kapotou konceptu nachází.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama