Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Zajímavý trend: Majitelé BMW si sami zmenšují motory

Představte si, že v Irsku si majitelé velkých motorů sami dělají na autech downsizing. Může za to daň z velkých motorů.
Vydáno: 20.03.2015
BMW v Irsku 1
BMW v Irsku 1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V Irsku vymysleli, že každý majitel automobilu s motorem větším než dva litry musí státu zaplatit dodatečnou daň 1200 eur ročně. A to je docela silný zásah do kasiček mnoha lidí. Vždyť spousta aut má motor větší, než jsou dva litry. Třeba takové BMW. A jejich majitelé, kteří si auto pořídili jako srdcovku z druhé ruky, se ani nemohou počítat mezi milionáře, kteří takovou daň zaplatí jako nic.

BMW v Irsku 2 Foto:

A tak se v Irsku rozmohl „papírový downsizing“. Prostě se našel někdo, kdo pouze papírově předělal motor ze třílitru na 1,9 litru. Kdo by kdy kontroloval objem motoru, že? Jenže to prasklo a irská policie udělala zátah. Sebrala 18 BMW a prý nějaké Jaguary, Land Rovery a Mercedesy. A prý jich ještě jezdí víc. Ale o tom nás prý informuje někdy příště. Tak uvidíme, kolik irských šikulů si ještě udělalo downsizing.

Volkswagen XL1 Sport

Auto se spotřebou litr benzínu? Ne. Závoďák!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama