Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Zájem o Kodiaq je enormní. Chybějí zadní sedačky

Škoda Auto je údajně zaskočena velkým zájmem o nový Kodiaq. Výroba jede na plné obrátky a dodavatelé nestíhají navyšovat výrobu některých dílů.
Vydáno: 06.06.2017
Výroba Škody Kodiaq
Výroba Škody Kodiaq Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Standardně sjíždějí z výrobní linky nová auta připravená k předání zákazníkovi, tedy kompletní. Ale protože je o nová SUV velký zájem, dodavatel sedadel nestíhá držet stejně vysoké tempo, které nastolily výrobní linky Škoda Auto. A tak automobilce nezbývá nic jiného než auta poskládat tak, jak může nejlépe, a odstavit je na parkoviště, kde budou čekat na dodání chybějících dílů.

Například časopis Škodovácký odborář pro server iDnes.cz uvedl, že komplikace stále trápí zpoždění dodávek dílů pro vůz Kodiaq, o který je mezi zákazníky enormní zájem.

Abychom vám přiblížili, co znamená nečekaná oblíbenost modelu Kodiaq. Nejlépe to popíše asi fakt, že škodovka denně vyrobí o 300 těchto vozů více než byl původní výrobní plán. I tak si někteří zákazníci počkají i řadu měsíců, což je prý způsobeno i tím, že většina lidí si Kodiaq v konfigurátoru vybírá přesně podle svých představ, a to do posledního detailu. Dokonce prý se jen tak nestane, aby z linky sjely dva modely Kodiaq ve stejné specifikaci.

Speciální odstavné parkoviště jen pro Kodiaq

Ačkoliv by Škoda Auto mohla dodavatele za chybějící dodávky zlobit, prý není důvod. K výpadku totiž došlo vlivem právě skokově navýšené kapacity výroby, s čím nemohl dodavatel vůbec nic udělat. Zatím tedy vyrobená auta bez sedaček postupně putují na odstavné parkoviště v Lysé nad Labem, kde vyčkávají na svůj díl.

Jakmile přijde, auta se na kamionu odvezou zpět do Kvasin, kde budou dodělána a následně poslána k zákazníkům. I takto složitě vypadající logistické řešení je pro Škodovku levnější, než kdyby omezila výrobu. Navíc automobilce jiné řešení nezbývá, protože nikde jinde než v Lysé není dostatečně velké odstavné parkoviště, kam by se všechna ta rozpracovaná auta vešla.

Škoda Kodiaq prošla nárazovými testy.

Kodiaq versus zeď. Podívejte se, jak dopadla největší Škoda

Článek je zařazen v: dodavatelé , výroba , problémy , Škoda Kodiaq , Škoda Auto , zadní sedačky , Kvasiny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama