Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Žádný prestižní supersport, nejlepší zrychlení na světě má studentská formule

Je zvykem, že ty nejrychlejší a nejsilnější automobily staví renomované značky za velké peníze. Ale teď parta studentů vypálila všem rybník.
Vydáno: 25.07.2015
Rekordní německá Formula Student

Na univerzitě ve Stuttgartu se skupina šikovných studentů, která si říká Green Team, rozhodla postavit elektrickou formuli pro mezinárodní soutěž Formula Student. A studenti to vzali opravdu od podlahy. Stvořili malé elektrické monstrum s výkonem pouhých 100 kW a pohonem všech kol, ale s neuvěřitelným dynamickým charakterem. Při testech totiž formule dosáhla zrychlení z 0 na 100 km/h za neuvěřitelných 1,779 sekundy, čímž zlepšila dosavadní světový rekord o 0,006 sekundy.

Elektrická „stíhačka“ disponuje čtyřmi elektromotory a soustavou bateriových článků s energetickou kapacitou 6,62 kWh. Studentská formule ze Stuttgartu váží pouhých 160 kg a má poměr hmotnost k výkonu 1,6 kg/kW. Pro srovnání, u Bugatti Veyron je tato hodnota „tragických“ 2,08 kg/kW. Světový rekord ve zrychlení z 0 na 100 km/h však ještě není oficiální, během dalších týdnů jej bude ověřovat komise Guinnessovy knihy rekordů.

Rekordní německá Formula Student
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama