Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Z okruhu vrakoviště. Na Macau bouralo 16 závodních aut

Motorsport není pro slečinky, a tak nějak se počítá, že se při závodech nehody občas stávají. Ta, která se ale stala o víkendu v Macau, je jedna z těch nejdivočejších, které jsme kdy viděli.
Vydáno: 20.11.2017
Na Macau bouralo 16 závodních aut
Na Macau bouralo 16 závodních aut Autor: Na Macau bouralo 16 závodních aut
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Městský okruh Macau patří k těm nejnáročnějším na světě. V Evropě dokonce je možná tím nejnáročnějším a zároveň nejnebezpečnějším. Je extrémně úzký, do většiny zatáček není vidět, a tak závodní jezdci prostě jen doufají, že za zatáčkou nic nebude. O něčem, čemu se říká únikové zóna, si tady mohou nechat jen zdát. Nedá se zde vyhýbat, ale ani moc předjíždět. A když už se někdo hodně odvážný do předjíždění pustí, musí ten manévr mít spočítaný opravdu na milimetry.

Ale právě proto tento okruh diváci milují. O závodní akci zde prostě není nouze, ale spolu s ní zde stále existuje hrozba pořádného průšvihu. To se potvrdilo při posledním závodě GT, který po nehodě musel být dokonce zrušen. Vše se prý seběhlo hodně rychle. Poté, co do svodidel naboural španělský jezdec Daniel Juncadell, další závodník jedoucí za ním už nestihl reagovat. A pak už to šlo ráz na ráz.

Během několika sekund zde havarovala velká část startovního pole. Konečný verdikt je 16 zničených závodních speciálů a několik lehčích zranění. Na videu je vidět, že okruh je opravdu extrémně úzký, takže ani nechceme domýšlet, jak by to vypadalo, kdyby jedno z aut začalo hořet. Takhle to vlastně dopadlo ještě docela dobře.

Článek je zařazen v: nehoda , závodní okruh , hromadná nehoda , Macau , městský okruh
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama