Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

WEY XEV jde po krku americké Tesle!

Když čínská automobilka Great Wall v Evropě příliš neuspěla se svými pickupy, zkouší to jinak. Ve Frankfurtu představila několik SUV prémiové třídy, pro něž vymyslela značku WEY, která v čínském přepisu záměrně napodobuje jména Volvo a BMW...
Aktualizováno: 03.10.2017
WEY XEV
WEY XEV Autor: Tom Hyan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bulharská spojka

Bulhaři nejsou zrovna experty na výrobu automobilů, jejich automobilová historie je opravu chudá, nicméně jako první v Evropě oficiálně zahájili montáž čínských vozů! Byly to pickupy Great Wall stejnojmenné společnosti z Baoding City. Od roku 2011 zásobovali i sousední balkánské trhy, ale dlouhodobé plány nesplnili. Great Wall mezitím soustředila zájem na automobily módní kategorie SUV, pro něž nejprve založila značku Haval (2009) a nyní WEY (2014). Za pomoci německých partnerů se objevila na autosalonu ve Frankfurtu a svou vizi zhmotnila do studie WEY XEV Concept. Je to čistý elektromobil značných rozměrů s rozvorem náprav celé tři metry, přídí inspirovanou novodobými Jeepy Cherokee a dlouhými křídlovými dveřmi, dovolujícími současně vstup k oběma řadám sedadel.

                     

Prostě standard...

Ostatní typy, které WEY vyhlašuje za sériové, jsou konvenčně vyhlížející SUV, nenápadité v šedi globálního průměru, a to větší VV7 S, menší VV5 S a výhradně hybridní WEY P8. Málokdo se na stánku WEY zastavil; bílé, stříbrné a šedé vozy v záplavě jiných stánků zanikaly, pozornost přitáhlo až odhalení červené studie XEV Concept. Ta se pochlubila elektromotorem na každé nápravě, ten vpředu má 55 kW a 150 N.m, ten vzadu 130 kW a 250 N.m. Výrobce uvádí dojezd 500 kilometrů, zrychlení z klidu na stovku za 4,5 sekundy a největší rychlost 160 km/h. V prostorné kabině mají čtyři cestující na samostatných sedadlech opravdu dostatek místa.

A ty druhé, sériové SUV? Vesměs s přeplňovaným dvoulitrovým čtyřválcem turbo, u hybridních verzí doplněným elektromotorem jak vpředu, tak vzadu. Podobně jako u Peugeotu Hybrid tak vzniká verze 4x4 bez mechanického propojení náprav. Nabídku v barevně tištěném německy psaném prospektu uváděli pánové Jen Steingräber, Gerhard Henning a Alexandre Tibeiro, tedy nikoli občané čínského původu. Tak uvidíme!

Autor textu a foto: Tom Hyan

Článek je zařazen v: Great , Wall , WEY , SUV , turbo , 4x , 4x4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama