Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Vzpoura strojů je tu. Robot ve Volkswagenu vztáhl ruku na člověka

Stalo se to týden před premiérou Terminátora. Tragédie, nebo chytrý marketing?
Vydáno: 13.07.2015
Sarah ví, že na stroje je potřeba dávat bacha
Sarah ví, že na stroje je potřeba dávat bacha
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Naštěstí musíme konstatovat, že takhle obludné PR ještě autoři nového Terminátora nevymysleli. K tragédii totiž opravdu došlo a zemřel při ní jeden z mladých techniků koncernu Volkswagen v továrně nedaleko německého Kasselu. Jedenadvacetiletý inženýr spolu s kolegou instaloval nového montážního robota, když omylem zavadil za přepínač a robotická paže ho prudce uhodila do hrudníku. Bohužel ho zároveň přimáčkla ke kovové desce, takže mladíkovo tělo absorbovalo plnou sílu robotova úderu. O několik hodin později v nemocnici podlehl svým zraněním. Spojení s Terminátorem jsme si ale nevycucali z prstu jen proto, že Terminátor: Genisys má premiéru už za týden. O celé události totiž informovala dopisovatelka listu Financial Times na svém Twitteru a události nabraly úplně nový spád.

Její jméno je totiž Sarah O´Connor. Dovedete si představit, jakou reakci to vyvolalo. Jméno slavné matky Johna Connora, velitele hnutí odporu proti strojů ve filmové sérii Terminátor, je sice Sarah Connor, ale přesto se mladá novinářka dočkala spousty reakcí, kterým nerozuměla. Nikdy totiž žádného Terminátora neviděla. Snad to teď napraví. Nic to samozřejmě nemění na tom, že vyhasl život mladého talentovaného inženýra. Upřímnou soustrast pozůstalým. 

 


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama