Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Vznikne nové italské designové studio? Giorgetto Giugiaro to má v plánu

Slavný italský designér Giorgetto Giugiaro si nenazuje důchodcovské bačkory, jak to vypadalo. Naopak, chystá se znovu navrhovat auta.
Vydáno: 22.09.2015
Giorgetto_Giugiaro.
Giorgetto_Giugiaro. Autor: Italdesign
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Není to tak dávno co Giorgetto Giugiaro prodal Audi potažmo VW i ten malý zbývající díl, který držel v automobilovém studiu Italdesign, jež sám založil. Vypadalo to, že se odebere do důchodu, ale teď vyšlo najevo, že bude dál dělat to, co mu vždy šlo nejlépe, totiž navrhovat auta. A nebude na to sám, pomůže mu jeho syn Fabrizio.

Oba Giugiarové nezačnou od píky. Giorgetto pracoval u Bertoneho i ve studiu Ghia, až si v roce 1968 založil vlastní firmu Italdesign společně s Aldem Mantovanim. Po úspěšných desítkách let ale před pěti roky prodal 90,1 procent akcií Italdesignu Audi a letos v červnu i zbytek. Říká se, že Giugiarové se stáhli ze své společnosti kvůli vynucenému odchodu dlouholetého Giorgettova přítele Ferdinanda Piëcha z vedení VW.

Ať je to jak chce, už to vypadalo, že je to konec jedné designové legendy. Ale není tomu tak. Teď Giugiaro se svým synem chystají založení nového studia a vedou jednání s nejmenovanými čínskými a korejskými automobilkami o budoucí spolupráci. Nicméně i když budou zájemci o Giugiarovy návrhy hlavně z Asie, studio bude sídlit v Itálii, prý už si otec se synem hledají nové sídlo. Tak uvidíme, jak se budou věci vyvíjet, po krachu několika tradičních italských designových studií je to ale dobrá zpráva.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama