Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Vzhůru do Afriky! Nový pickup od Peugeotu se jmenuje... Pick Up

Peugeot to s celosvětovou ofenzívou myslí vážně. Po koupi Opelu se nyní vydal pokořit Afriku a země jihozápadní Asie, ve kterých panuje největší poptávka po snadno opravitelných pickupech.
Vydáno: 22.06.2017
Peugeot Pick Up
Peugeot Pick Up Autor: Peugeot
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Za novým Peugeotem Pick Up ale nehledejme dlouhá léta moderního vývoje. Ta totiž proběhla již před více než dvaceti lety. Peugeot použil to, co tu bylo a co už dlouhá léta funguje. Základem novinky se stala první generace Nissanu Navara z roku 1997! A kde Peugeot přišel k těmto základům?

Francouzi již dělší dobu spolupracují s čínským koncernem Zhengzhou Nissan Auto, kterému na tamním trhu patří druhá příčka v produkci automobilů. A je to právě koncern ZNA, který stařičkou Navaru pod jménem jedné z dceřinných automobilek v portfoliu vlastní. Model se jmenuje Rich New a značka, pod kterou ho na čínském trhu najdete, má jméno Dongfeng Motor.

Vzkříšení

Že jste takové jméno nikdy neslyšeli? Pak si představte, že v Dongfeng Motor jen za loňský rok vyrobili přes 4 000 000 vozů, což je téměř čtyřnásobek produkce Škoda Auto. Čínský výrobce ke staré Navaře ale nemá jen licenci pro výrobu. Patří mu všechna práva, která se k automobilu vážou, a tak si bez jakýchkoliv potíží dovolil svůj majetek nabídnout také Peugeotu. A ten po něm skočil.

Jsme tedy svědky již několikátého vzkříšení první generace Nissanu Navara, která se očividně moc a moc povedla. Peugeot Pick Up má shodnou techniku a liší se pouze přední maskou s jinými světly, nápisy, lepšími pneumatikami a několika málo detaily v interiéru. I rám vozu je stejný a karoserie na něm drží pomocí několika masivních šroubů (rám staré Navary navíc po letech nesužuje koroze, která v případě druhé generace stojí za častým přelamováním).

Jednoduchá technika

Shodná by měla být i nosnost 815 kilogramů, stejně jako motor. Půjde o dvouapůllitrový turbodiesel s výkonem 85 kW a točivým momentěm 280 Nm, přičemž poháněna budou buď zadní, nebo všechna kola. O přenos hnací síly se postará pětistupňová manuální převodovka, která již v minulosti potěšila snadnou opravitelností i v nehostinných podmínkách, a světlá výška 215 mm zaručí, že tamní obyvatelé s vozem nezapadnou.

V nabídce bude jediná karoserie - double cab. Ta umožní odvést až pět osob najednou, čímž nový Pick Up předurčuje k úspěchu. Také jste zvědavi, jestli bude Afrika za dalších 20 let plná Peugeotů? Nebylo by to poprvé. Už na konci 60. let tam automobilka slavila ohromné úspěchy s modelem 504, jednoduchým a na údržbu levným autem s dobrou světlou výškou a mimořádnou spolehlivostí.

Článek je zařazen v: Peugeot Pick Up , pick up , Peugeot , Nissan , ZNA , Nissan Navara
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama