Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Vzhůru do Afriky! Nový pickup od Peugeotu se jmenuje... Pick Up

Peugeot to s celosvětovou ofenzívou myslí vážně. Po koupi Opelu se nyní vydal pokořit Afriku a země jihozápadní Asie, ve kterých panuje největší poptávka po snadno opravitelných pickupech.
Vydáno: 22.06.2017
Peugeot Pick Up

Za novým Peugeotem Pick Up ale nehledejme dlouhá léta moderního vývoje. Ta totiž proběhla již před více než dvaceti lety. Peugeot použil to, co tu bylo a co už dlouhá léta funguje. Základem novinky se stala první generace Nissanu Navara z roku 1997! A kde Peugeot přišel k těmto základům?

Francouzi již dělší dobu spolupracují s čínským koncernem Zhengzhou Nissan Auto, kterému na tamním trhu patří druhá příčka v produkci automobilů. A je to právě koncern ZNA, který stařičkou Navaru pod jménem jedné z dceřinných automobilek v portfoliu vlastní. Model se jmenuje Rich New a značka, pod kterou ho na čínském trhu najdete, má jméno Dongfeng Motor.

Vzkříšení

Že jste takové jméno nikdy neslyšeli? Pak si představte, že v Dongfeng Motor jen za loňský rok vyrobili přes 4 000 000 vozů, což je téměř čtyřnásobek produkce Škoda Auto. Čínský výrobce ke staré Navaře ale nemá jen licenci pro výrobu. Patří mu všechna práva, která se k automobilu vážou, a tak si bez jakýchkoliv potíží dovolil svůj majetek nabídnout také Peugeotu. A ten po něm skočil.

Jsme tedy svědky již několikátého vzkříšení první generace Nissanu Navara, která se očividně moc a moc povedla. Peugeot Pick Up má shodnou techniku a liší se pouze přední maskou s jinými světly, nápisy, lepšími pneumatikami a několika málo detaily v interiéru. I rám vozu je stejný a karoserie na něm drží pomocí několika masivních šroubů (rám staré Navary navíc po letech nesužuje koroze, která v případě druhé generace stojí za častým přelamováním).

Jednoduchá technika

Shodná by měla být i nosnost 815 kilogramů, stejně jako motor. Půjde o dvouapůllitrový turbodiesel s výkonem 85 kW a točivým momentěm 280 Nm, přičemž poháněna budou buď zadní, nebo všechna kola. O přenos hnací síly se postará pětistupňová manuální převodovka, která již v minulosti potěšila snadnou opravitelností i v nehostinných podmínkách, a světlá výška 215 mm zaručí, že tamní obyvatelé s vozem nezapadnou.

V nabídce bude jediná karoserie - double cab. Ta umožní odvést až pět osob najednou, čímž nový Pick Up předurčuje k úspěchu. Také jste zvědavi, jestli bude Afrika za dalších 20 let plná Peugeotů? Nebylo by to poprvé. Už na konci 60. let tam automobilka slavila ohromné úspěchy s modelem 504, jednoduchým a na údržbu levným autem s dobrou světlou výškou a mimořádnou spolehlivostí.

Reklama
Článek je zařazen v: Peugeot Pick Up, pick up, Peugeot, Nissan, ZNA, Nissan Navara
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama