Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Vzácné Porsche ze stodoly mohlo patřit Bin Ládinovi

Aukce úžasného Porsche 911 Carrera RSR 3.8 byla velmi očekávaná. Vědělo se, že jeho cena vyskočí vysoko, ale odhady byly nakonec moc vysoké. Zajímavý je ale pravděpodobný první majitel auta.
Vydáno: 31.05.2017
Porsche 911 Carrera RSR 3.8
Porsche 911 Carrera RSR 3.8 Autor: RM Sotheby's
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud také nevíte, jak se nacházejí všechna ta skvělá auta po stodolách, nezoufejte. Nejste v tom sami, a tak nám nezbývá, než si o všech těch nálezech a následných prodejích jen číst. Tenhle příběh je ale o něco zajímavější než jiné. Hlavní postavou je Porsche 911 Carrera RSR 3.8, kterých automobilka vyrobila jen 51. Původní majitel auta si ho s velkou radostí koupil, ale pak ho na dalších 24 let odložil do garáže. Tady by to celé mohlo skončit, ale to nejzajímavější teprve přijde.

Nechvalně známý první majitel?

Auto bylo prý nalezeno v soukromé sbírce kousek od Londýna. Nálezci byli trochu v šoku, protože tahle Porsche tam našli dokonce dvě. Jedno bílé, druhé stříbrné. Obě ale nejetá, pokrytá vrstvou prachu a s patrnými zbytky ochranného nástřiku, který automobilka dává na nová auta. Tvůrce snímků, které obletěly svět, není schopen s naprostou jistotou říct, komu tato dvě Porsche a další automobilové skvosty patřily.

Jisté ale je, že prodej do aukční síně zajišťoval právník rodiny bin Ládin, což ukazuje na to, že vozy patřily jistě někomu, kdo byl příbuzný nechvalně proslulého teroristy. Komu konkrétně, ale těžko říct. Bin Ládinové jsou až neuvěřitelně rozvětvená, bohatá a vlivná rodina. Podnikají nejčastěji s ropou a v realitách a každoročně je jejich největší firma s názvem Saudi Binladin Group schopna otočit miliardy dolarů. I samotný Usáma byl velkým boháčem, což mu také pomohlo k tomu, aby financoval své aktivity.

Samozřejmě jsou to vše jen spekulace, které ale svým způsobem potvrdila i aukční síň. Ta se totiž odmítla vyjádřit k minulosti auta i k jeho dřívějšímu majiteli, což je u takového prodeje velmi nezvyklé. Ještě dodáme, že konečná cena, za kterou se auto vydražilo, se zastavila na v přepočtu 53,1 milionu korun.

Článek je zařazen v: prodej , aukce , Usama bin Ladin , Porsche 911 Carrera RSR 3.8 , Porsche Carrera
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama