Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Výrobní závod BMW v americkém Spartanburgu připravuje sériovou výrobu BMW X7. Z linky již sjíždějí první předprodukční kusy.

Začal tak odpočet posledních dvanácti měsíců, zbývajících do představení sériové podoby na konci roku 2018. Před tím však budou vyrobené vozy podrobeny nejrůznějším zkouškám, částečně i v extrémních podmínkách.
Vydáno: 21.12.2017
BMW X7 předprodukce
BMW X7 předprodukce Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Výroba předprodukčních kusů slouží k zajištění a optimalizaci budoucí sériové výroby. Předprodukční vozy tedy již nyní sdílejí montážní linku se sériovými modely BMW X5 a BMW X6. Výrobu nových modelů v továrně realizuje speciálně vyškolený tým, který zaškoluje zaměstnance pro budoucí sériovou produkci. Vyrobené automobily poputují do rukou expertů z oddělení vývoje, kteří je potřebují pro nutné homologace a nejrůznější registrace, stejně jako pro účely testování, mezi něž patří zkoušky odolnosti a testovací jízdy v extrémních podmínkách v pouštních oblastech Údolí smrti nebo na ledem a sněhem pokrytých svazích Skandinávie.

Předsériové vozy jsou obaleny maskovací fólií ještě ve výrobním závodě. Výrazné pruhované vzory jsou navrženy tak, aby co nejvíce zakrývaly konečnou podobu nového SAV.

Společnost BMW Group ve Spartanburgu vyrábí modely X pro USA a zbytek světa. S rekordním počtem vyrobených kusů, kterých v roce 2016 bylo více než 411 tisíc, je závod ve Spartanburgu v současnosti v celosvětovém měřítku největším závodem BMW Group. Přibližně 70 procent vozů vyrobených ve Spartanburgu je vyváženo do 140 zemí po celém světě. Podle amerického Ministerstva obchodu je společnost BMW Group největším automobilovým vývozcem v USA z pohledu exportní hodnoty. Maximální roční výrobní kapacita činí zhruba 450 tisíc vozidel.

BMW výroba USA
BMW výroba USA
BMW

Závod BMW Group Spartanburg zaměstnává více než 9 000 lidí; dalších tisíc pracovních míst přibude do roku 2021. Z výrobních linek závodu Spartanburg sjede každý den 1 400 kusů modelů BMW X3, X4, X5 a X6. Tyto modelové řady zanedlouho doplní pátá v podobě BMW X7, na jehož výrobu se závod Spartanburg v současnosti připravuje.

Společnost BMW Group k dnešnímu dni do výrobního závodu investovala 8 miliard dolarů a od jeho spuštění dne 8. září 1994 zde vyrobila přibližně 3,9 milionu automobilů.

Článek je zařazen v: BMW , řada X , X7 , předsériová výroba , Spartanburg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama