Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Výroba nového Nissanu LEAF pro evropské zákazníky byla oficiálně zahájena

Z výrobních linek v britském Sunderlandu již sjíždějí první vozy LEAF a první zákazníci již začali odpočítávat dny zbývající do okamžiku, kdy v únoru obdrží své vozy.
Vydáno: 21.12.2017
Nissan LEAF výroba
Nissan LEAF výroba Autor: Nissan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tento nový model se dočkal zcela nového provedení, které nabízí delší dojezd, dynamický design, vyspělé jízdní asistenční technologie a rozšířenou konektivitu.

Nový Nissan LEAF nabízí delší dojezd až 378 km na jedno nabití a umožňuje řidičům užívat si delší cestování propojené evropskou sítí rychlonabíjecích stanic CHAdeMO.

Nissan LEAF se ve Spojeném království vyrábí pro evropské trhy již od roku 2013. Od roku 2011 se jich v Evropě prodalo více než 85 000, přičemž první dodávky pocházely ze závodu Nissanu v japonském městě Oppama. Po počáteční investici 420 milionů liber přišla do závodu Nissanu v Sunderlandu v souvislosti s uvedením nového Nissanu LEAF další investice ve výši 36 milionů liber, která podporuje více než 2 000 pracovních míst v Nissanu a v dodavatelském řetězci ve Spojeném království.

Závod Nissanu v Sunderlandu kromě nového Nissanu LEAF vyrábí také crossovery Qashqai a Juke a modely značky Infiniti Q30 a QX30. Loni tento závod oslavil své třicáté výročí založení a letos jeho celkový objem výroby překročil 9 milionů vozidel. Potvrdila se tím jeho pozice největší britské automobilové továrny všech dob.

Článek je zařazen v: Nissan , Leaf , výroba , Sunderland
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama