Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Výmluvy a tajnosti. Případ zničeného policejního BMW i8 se zamotává

Hlavním tématem loňského týdne bylo nabourané BMW i8, které čeští policisté jen krátce předtím dostali do užívání. Údajné zdravotní problémy řidiče totiž nemusely být skutečnou příčinou nehody, kolem které panuje řada otazníků.
Vydáno: 05.06.2017
BMW i8 pro Policii ČR
BMW i8 pro Policii ČR Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

První informace mluvily o tom, že se nehoda stala pozdě večer v Brně-Chrlicích, a že řidič dostal mozkovou mrtvici, v důsledku čehož nad vozem ztratil kontrolu a sjel s ním do příkopu, kde se zastavil o strom. Ze stromu se v dalších informacích stal betonový sloupek a z něho dokonce potok. Tím ale informační veletoč jen začíná. Chvíli totiž policejní mluvčí tvrdili, že ve voze prostě seděli dva příslušníci, přičemž řidič, kterého měla postihnout mrtvička, je v umělém spánku v nemocnici. Spolujezdec prý měl zlomenou páteř a byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče.

Hned další den po nehodě ale vyplula na povrch informace, že tím spolujezdcem byl zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš. Dodnes nikdo nevysvětlil, jak je možné, že Kruliš seděl v policejním autě, protože dotyčný je obyčejným civilistou. Další den se vyrojily další, nicméně zatím nepotvrzené informace o tom, že Kruliš BMW řídil, a že šlo o soukromou ukázku policejního speciálu hradní delegaci. Chvíli se mluvilo i o tom, že té předváděcí jízdy se měl účastnit i samotný prezident, ten však vše popřel. Zajímavý je i fakt, že silnici, na které se nehoda stala, policisté prý zcela zbytečně uzavřeli. To jen proto, aby se náhodou k vraku i8 nikdo nedostal. A policení prezident Tuhý zarytě mlčí.

Hradní nepravdy a tajný převoz vraku

Novináři napříč všemi médii se na nehodu i podrobnosti ptali jak samotného prezidenta, tak jeho mluvčího nebo ministra vnitra Chovance. Žádné konkrétní vysvětlení ale nikdo zatím nebyl schopen vydat. Jedině mluvčí Krajského ředitelství policie byla o něco sdílnější a uvedla, že se akce, při které bylo policejní auto nabouráno, účastnila velká delegace z hradu. Následně ji prezident Zeman obvinil ze lži a na to konto bylo toto prohlášení dementováno. No řekněte sami, nepřipomíná vám to celé jednu velkou hloupou frašku?

Nehodu nyní vyšetřuje Generální inspekce policejních sborů, která případ odmítá komentovat. Podle policejních předpisů ale Kruliš ani jiný civilista v autě rozhodně neměl co dělat. Dokonce na to policisté mají nařízení ministerstva vnitra číslo 33/2011, které stanoví, že v dopravních prostředcích mohou být přepravováni jen příslušníci bezpečnostních sborů, zaměstnanci ministerstva a policie nebo osoby, jejichž přeprava souvisí s plněním služebních nebo pracovních úkolů. Jednodušeji řečeno, jde o stejnou situaci, jako kdyby byl policista váš kamarád a vozil vás kupříkladu po D1.

Těžko říct, jak celá tato kauza dopadne. My zcela upřímně doufáme, že se Generální inspekce policejních sborů bude řídit zákony a důrazně potrestá všechny, kteří o této „vyjížďce“ věděli. Ať už řídil kdokoliv, těžce zraněné posádce přejme brzké uzdravení. Ještě pak dodáme, že policejní BMW i8 bylo odvezeno zpět do Prahy, a to v kontejneru, aby bylo zamezeno pořízení jakýchkoliv fotografií. Následně je potřeba zjistit, jestli jde vůbec opravit, protože i samotný fakt, že v extra pevném karbonovém monokoku si spolujezdec zlomil páteř, naznačuje, že rychlost před nárazem byla opravdu vysoká. Pokud se k opravě přistoupí, vůz bude následně nasazen zpět k policii.

Policejní BMW i8 nevydrželo ani měsíc

Policejní BMW i8 nevydrželo ani měsíc. Posádka je v nemocnici

Článek je zařazen v: policie , nehoda , lži , tajnosti , BMW i8 , policejní BMW i8
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama