Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Vylepšený Range Rover chce být nejlepší ze všech

Po úniku fotografií před dvěma dny už nebylo na co čekat. Range Rover odhalil kompletní podrobnosti o své novince včetně toho, co bude umět. S vysokou pravděpodobností půjde znovu o absolutní vrchol, kterému navzdory stále ostřejší konkurenci nebude mezi běžnými SUV rovno.
Vydáno: 13.10.2017
Range Rover facelift 29
Range Rover facelift 29 Autor: Range Rover
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nový Range Rover vypadá... stále stejně. Pozměněná grafika světel bouchne do očí jen nejpozornější z diváků a ani jinými částmi novinka pozornost neupoutá. Je sice pravdou, že pozměněná záď vypadá svěžeji, pokud byste si ale zahráli hru najdi 10 rozdílů a postavili vedle sebe starý a nový model, bylo by to vážně na dlouho.

Je to tak asi dobře. Aristokratická duše Range Roveru dosáhla už takové popularity, že by překopání konzervativních tvarů mohlo znamenat krok špatným směrem. Lidé zkrátka milují vozy, které dobře znají, ale průběžně dospívají a pod jejich známou tváří se stěhují stále chytřejší a modernější technologie.

Displeje v hlavní roli

A že jich v případě Range Roveru MY2018 bude vážně hodně. Za všechny zmíníme třeba Pixel-laser LED světlomety, které nejenže budou umět precizně vyřezávat protijedoucí vozy, ale dokonce nabídnou také laserový přísvit dálkových světel s dosvitem přes 500 metrů. V momentě, kdy se před vámi rozprostře volný prostor bez dalších aut, bude to jízda doslova jako ve dne.

V interiéru pak zaujme dvojice dotykových displejů, kterou známe již z Velaru. Systém se jmenuje Touch Pro Duo a nabídne 10palcový dotykový displej nejen ve spodní, ale také v horní části, přičemž oba budou obstarávat přidružené funkce. Horní je určen navigaci, infotainmentu a jiné zábavě, ten spodní pak zajistí funkce klimatizace, vyhřívání sedadel i celého vozu a podobně.

Nový Range Rover bude možné objednat také v prodloužené verzi, kde se ke slovům dostanou hlavně zadní sedadla. Ta si bude možné položit až do úhlu 40 stupňů, načež se při usínání můžete nechat hýčkat celkem 25 masážními programy. Novému Range Roveru ale nechybí ani 3 HDMI porty, zásuvka na 180 W nebo 4G Wi-Fi hotspot.

Hybrid s dvoulitrem i osmiválec

Nabídka motorů bude rozmanitá. Premiéru si odbyde zbrusu nový Range Rover Hybrid se zážehovým motorem o objemu 2.0, kterému na pomoc přispěchá elektromotor s výkonem až 115 koní a ještě silnějšími bateriemi o kapacitě 13,1 kWh. Díky nim bude Range Rover schopen čistě na elektrickou energii urazit bezmála až 50 kilometrů. Celé ústrojí pak v součtu poskytne až 404 koní a 640 Nm, což přetěžkému Range Roveru postačí ke zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,4 sekundy a rozjede se až na maximálních 220 km/h.

Střed nabídky zaštitují šestiválcové benzíny a nafty s výkony od 258 do 380 koní a řadu doplňuje také diselový osmiválec 4.4 SDV8 s výkonem 340 koní a točivým momentem 740 Nm. Tím nejzajímavějším je však nepochybně motor 5.0 V8 Supercharged, který nově posílil na 525 koní. Pokud by vám ale zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,4 sekundy stejně nestačilo, dá se ještě připlatit za balíček SVAutobiography, ve kterém dostanete příležitost k navýšení výkonu osmiválce až na 565 koní. Pak už to Range Rover zvládá za 5,1 sekundy.

Zadarmo nebude

Range Rover zároveň dodává, že díky systému Terrarin Response 2 půjde o nejschopnější a nejpoužitelnější Range Rover všech dob, se kterým si v terénu budete moci dovolit ještě více. Už teď jsou přitom jeho limity mnohem dál než odvaha většiny řidičů. Cenu bychom se měli dozvědět již počátkem příštího roku, zadarmo to ale jistě nebude.

Článek je zařazen v: Range Rover , Range Rover Vogue , nový Range Rover , nejnovější Range Rover , Range Rover facelift , Range Rover Vogue facelift , nový Range Rover Vogue , nejluxusnější SUV , nové SUV , vrchol SUV , nejlepší SUV , facelift
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama