Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Vybíráme letní pneumatiky: rozměr na Škodu Fabia II

Druhý díl testů letních pneumatik pro Škodu Fabia věnujeme menším rozměrům. Test se bude týkat verze 165/70 R14.
Vydáno: 31.03.2014
ŠKoda Fabia - detail
ŠKoda Fabia - detail Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tyto pneumatiky jsou používány na fabiích při obouvání plechových disků u motorů o objemech 1,0 až 1,4 l. Jde tedy o nejlevnější verze, které jsou však velmi rozšířené kvůli jejich ceně.

Test opět provedl německý autoklub ADAC, a to už v roce 2012. Některé z plášťů už tak byly u výrobců nahrazeny novějšími verzemi, ale v nabídkách některých prodejců je ještě najdeme.

ADAC zde opět nasazuje kvalitativní váhu jednotlivých zkoušek. Větší váhu tak má třeba jízda na mokru než na suchu, a ta má větší důležitost než třeba hlučnost.

Jeden špatný, žádný výborný

Vítězů tady není. Žádná pneumatika nedostala známku výbornou, protože všechny alespoň v jedné disciplíně dostali známku horší než 1,5 (známkuje se jako ve škole). Pět pneumatik mělo tak známku chvalitebnou, jedna propadla úplně.

ZDE NAJDETE VÝSLEDKY TESTŮ PNEUMATIK PRO ŠKODU FABIA V ROZMĚRECH 185/65 R15

Tou nejhorší je Infinity Inf-030 2, tedy pneumatika, u níž vítězí vyloženě cena. Sehnat se dá na interentu i za 750 korun. Bohužel kvalita tomu odpovídá. Především jízdní vlastnosti na mokré vozovce dopadly pro tuto pneumatiku katastrofálně, a tak ji ADAC zařadil mezi nebezpečné pneumatiky.

Pětici vítězných vede Continental ContiEcoContact 5, následují Michelin Energy Saver, Pirelli Cinturato P1 (to je překvapení, protože v posledních testech ve větších velikostech se tato pneumatika ukazuje jako špatná), Apollo Amazer 3G Maxx (další překvapení u velmi levné pneumatiky) a na pátém místě rádi vidíme Barum Brillantis 2.

 

ZDE NAJDETE KOMPLETNÍ VÝSLEDKY V PŘEHLEDNÉ TABULCE

 

Škoda Octavia Kombi 4x4

Vyberte si správné pneumatiky na Škodu Octavia. Poradíme jaké

Škoda Octavia - detail

Vybíráme letní pneumatiky: rozměr na Škodu Octavia II

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama