Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Všichni jí chválí, nikdo nekupuje. Alfa Romeo Giulia se neprodává

Půvabná Italka chtěla zaútočit na nejvyšší prodejní příčky a vytřít zrak německým konkurentům. Předpoklady k tomu rozhodně má. Prodejní čísla ze Spojených států ale ukazují, že happy end se nejspíš konat nebude.
Vydáno: 21.06.2017
Alfa Romeo Giulia Veloce
Alfa Romeo Giulia Veloce Autor: Alfa Romeo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Těžko říct, co středně velkému sedanu s velkým sebevědomím a zajímavým designem chybí k tomu, aby si jej lidé v zámoří kupovali. Přitom na našich silnicích Giulia není zrovna ojedinělým úkazem. Samozřejmě, že jich denně nepotkáte 12 do tuctu, běžný řidič ale s jistotou ví, jak taková Alfa vypadá.

V souvislosti s USA se však s trochou nadsázky dá říci, že zde Giulii nikdo nikdy neviděl. Od počátku roku se na tamním trhu totiž prodalo jen 2482 kusů. A to je vzhledem k potenciálu trhu s více než 320 miliony obyvatel skutečný propadák. Připomeňme si, že v Evropě se jen za duben letošního roku prodalo 2751 Giulií.

Konkurence se prodává desetkát lépe

Informace serveru Cars.com hovoří o skutečnosti, že v aktuální nabídce amerických dealerů je stále 2200 skladových Giulií. O italskou krásku tak zjevně není zájem, ani když je ihned k mání. Pro porovnání - nejúspěšnějšího Mercedesu třídy C se v USA od počátku roku prodalo 35 436 kusů, Audi A4 15 378 kusů a BMW řady 3 má na kontě 22 547 kusů. O konkurenty je tak v průměru více než desetinásobný zájem.

Přitom vše začínalo velmi nadějně, vzpomeňme si třeba na smršť v Číně. Tam se prvních 350 kusů Giulie vyprodalo za 33 sekund! Šlo od edici Milano (obdobu Veloce) určenou výhradně pro tamní trh. Tak snad si Amerika z Číny vezme příklad. V opačném případě je totiž hodně pravděpodobné, že zde za pár let bude tato nedoceněná Alfa pěkně vzácným zbožím.

Článek je zařazen v: Alfa Romeo Giulia , prodeje aut , Alfa Romeo , Giulia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama