Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volvo si pořídilo Polestar, na mušce má emková BMW a AMG

Volvo to rozjelo ve velkém stylu a míří stále výš, a tak se k tomu patřičně vyzbrojilo.
Vydáno: 15.07.2015
Volvo S60 Polestar.
Volvo S60 Polestar. Autor: VOlvo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Automobilka Volvo po převzetí čínským Geely stoupá a snaží se stavět lepší a prémiovější vozy, které chtějí konkurovat německým značkám. Ovšem dosud jí chyběl dvorní úpravce speciálních a výkonných vozů. Ve Volvu se rozhodli, že si na mušku vezmou i výtvory divize M od BMW nebo zušlechťovatele mercedesů AMG. Proto švédská automobilka koupila stoprocentní podíl ve společnosti Polestar, jejíž pojmenování se stane synonymem pro výkonná a exkluzivní volva. A nejen to, Polestar bude mít na starosti i vývoj špičkových hybridů, prý už pracuje na technologii tzv. dvojího motoru.

Volvo V60 Polestar
Volvo V60 Polestar
VOlvo

Spojení Volva a Polestaru ovšem není úplnou novinkou, spolupráce funguje už od roku 1996, a to hlavně na poli motosportu. Polestar připravoval především volva pro závody cestovních vozů či supersporty pro australské okruhové mistrovství. Společné zkušenosti se teď promítnou i do výkonných komerčních vozů, první vlaštovkou už jsou Volvo S60 a V60 Polestar.

I přes spojení však Polestar nesleví nic ze svých sportovních ambicí. Lidé z Polestaru se stanou kmenovými zaměstnanci Volva, ale šéfem zůstává Christian Dahl a žádné personální změny nejsou plánovány. Nová divize Volva se tak bude nadále starat i o vývoj čistě závodních vozů se znakem Volvo a možná rozšíří své aktivity i do jiných oblastí motorsportu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama