Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volvo se prý zase bude vyrábět v Evropě

Velký návrat ztraceného syna. V dobách největších finančních problémů prodali Volvo jako nevolníka do Číny. Tam z něj udělali korunního prince země Draka a nyní se chystá s velkou slávou návrat do Evropy.
Vydáno: 27.04.2015
Volvo is Comming Home
Volvo is Comming Home Autor: thinkstockphotos.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To, že se nevyplácí už v Číně vyrábět, řekli přední čeští i světoví lídři průmyslu několikrát. Platy v Číně se proti minulým letům několikanásobně zvedly a problémy s kvalitou, korupcí a dopravou do Evropy znamenají hromadný ústup firem z této země. Už se ví, že vyrobit auto v Číně a měsíc ho vézt v lodi přes celou zeměkouli není úplně ekonomické a ani rozumné. V době, kdy se auta faceliftují každé dva roky, je měsíc na moři neuvěřitelně dlouhá doba z životnosti vozu.

A tak to vypadá, že Volvo se vrátí zpátky. Sice ne přímo do Švédska, ale do belgického Genku. Jednalo by se o kompaktní vozy, jež budou stát na univerzální platformě C-segment Modular Architecture (CMA), která bude jak ve vozech Volvo, tak v mateřské Geely. Podle CEO značky Hakana Samuelssona by byl vyráběn model souběžně v obou závodech – v Belgii a Číně. Rozhodnutí prý ale ještě nepadlo.

Volvo Concept Universe 1

Volvo chce šlápnout na kuří oko luxusním značkám

 

A co by přicházelo v úvahu za modely? Příští rok má přijít nástupce Volva V40. Stejný podvozek by prý měl pasovat i na nástupce Volva C30. A již ohlášené Volvo XC40 bude prý v roce 2018 a bude to plug-in hybrid.

Titulní foto: Thinkstockphotos.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama