Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volvo, které se řídí samo. Podívejte se z pohledu řidiče

Nedokážete si představit "řízení" auta, které se řídí samo? Nové video od Volva vám pomůže. A je to zajímavá podívaná. Krásné interiéry švédská automobilka umí a platí to i pro ovládání autonomní jízdy.
Vydáno: 06.10.2015
Čtení za jízdy už nebude výsadou řidičů kamionů.
Čtení za jízdy už nebude výsadou řidičů kamionů. Autor: VOlvo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stejně jako téměř každá velká automobilka řeší, jak vstoupit na trh s hybridy a elektromobily, přibývá také konceptů samořídících aut. Volvo není výjimkou a nyní se rozhodlo pochlubit tím, jak bude ovládání takového auta v severském podání vypadat. A je třeba uznat, že z pohledu řidiče vypadá uživatelské rozhraní propracovaně, designově zajímavě a hlavně zcela funkčně:

 

 

Jak se ovládá samořídící Volvo
Jak se ovládá samořídící Volvo

V případě Volva navíc rozhodně nejde o nějaké teoretické cvičení. Rozhraní nazvané IntelliSafe Auto Pilot je jednoduché a intuitivní hlavně proto, že již brzy bude muset obstát ve skutečném světě. V rámci projektu Drive Me se v roce 2017 na silnice vydá hned 100 vozů Volvo XC90 vybavených tímto systémem. Auta si budou moci vyzkoušet rodiny z Gothenburgu a okolí, aby je tak prověřily v každodenním provozu.

Automatický režim bude zpočátku k dispozici na přibližně 50 kilometrech veřejných silnic. Volvo tedy zatím nepočítá s tím, že se jeho vozy budou v dohledné řídit samy neustále. Když řidič zadá svůj cíl do navigace, zobrazí se mu úseky umožňující autonomní jízdu. Když pak do takového úseku vjede, podržením dvojice svítících pádel pod volantem se jízda přepne do automatického režimu. Řidič pak na počítadle vidí, kolik volného času mu zbývá, než se bude muset opět chopit volantu. Zpřístupní se mu také jinak nedostupné zábavní funkce.

Nissan Qashqai promofoto

Nissany se budou řídit samy, kontroly nás zbaví postupně

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama