Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volvo chce šlápnout na kuří oko luxusním značkám

Od té doby, co se Volvo přesunulo ze Švédska na východ, jede jak šinkazen. Takový nárůst prodejů nevykázala žádná jiná značka a má být ještě lépe. Příklady: Superluxusní XC90 a nové S90 a S100.
Vydáno: 15.04.2015
Volvo Concept Universe 1
Volvo Concept Universe 1 Autor: VOlvo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Začneme tím, co už je. Na uatosalonu v Šanghaji mají čínští návštěvnící možnost obdivovat nové Volvo XC90 v nejvyšší výbavě. Jmenuje se Excellence a má jen dvě řady sedadel. Ta zadní je navíc posunutá vzad do kufru a rozdělená, takže jde vyloženě o čtyřmístný automobuil. Co z toho plyne? Místo pro nohy na zadních sedadlech jak v luxusní prodloužené limuzíně.

 Sedadla jsou vyhřívaná i odvětrávaná. Ze středového tunelu vyjíždí stolečky. V nabídce je integrovaný speciální mutimediální systém, který ještě vylepšil zvuk Bowers & Wilkins tím, že přidal jeden reproduktor. Klimatizace navíc má čističku vzduchu s ionizátorem. Auto má větší pneumatiky, ale také speciální akustický syntetizátor PNCS pro potlačení okolního hluku.

A co motor? Pravděpodobně T8 Twin Engine, tedy hybrid se 400 koňmi.

Volvo XC90 D5 AWD Drive-E Momentum I.
Volvo XC90 D5 AWD Drive-E Momentum I.
Volvo XC90 D5 AWD Drive-E Momentum II.
Volvo XC90 D5 AWD Drive-E Momentum II.

 

S80 je málo

Volvo také plánuje povýšit sedan S80 na něco ještě lepšího. Nová generace bude S90 a má odříznout dost zákazníků modelům Audi A6, BMW 5 nebo Jaguar XF. Vycházet by mělo z konceptu Universe, který vidíme ve fotogalerii.

 

Komu je to málo, prý se plánuje ještě větší a ještě lepší verze S100. Ta už má mít v hledáčku Audi A8, BMW 7 nebo Jaguar XJ. A motory? Opět jen čtyřválce. Třeba opět výše zmíněný T8 Twin Engine. A jak expert Pepa zkonstatoval z testu XC90, čtyřválec vozu vůbec, ale vůbec nevadí.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama