Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volkswagen vychrlil už 150 milionů aut. Další miliony přijdou

V německém Wolfsburgu měli koncem minulého týdne velký důvod k radosti. Automobilka Volkswagen totiž od počátku výroby v roce 1945 vyprodukovala už 150 milionů vozů a oslavným videem, na kterém představuje průběh výroby jubilejního Golfu GTE, míří vstříc budoucnosti.
Vydáno: 29.08.2017
Koncern Volkswagen vyrobil 150 milionů vozů.
Koncern Volkswagen vyrobil 150 milionů vozů. Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

U VW se ale neradovali jen ve Wolfsburgu. Celosvětově druhý největší výrobce automobilů začal se sériovou produkcí vozů 27. prosince 1945 a za dlouhých 72 let se výrazně posunul. Dnes už vozy neprodukuje jen na jednom místě západní Evropy. Současná produkce vozů značky totiž probíhá na více než 50 místech ve 14 zemích celého světa. A nezůstalo ani u jednoho modelu, jak tomu bylo v roce 1945 (tehdy šlo o roztodivný Type 1 Käfer). Volkswagen v současnosti po celém světě vyrábí najednou více než 60 modelů nejrůznějších typů i velikostí.

Golf jasně vede

A jak se na celkovém počtu kusů podílejí jednotlivé modely? Snad nikoho nepřekvapí, že s obrovským náskokem vede Golf. Toho bylo za sedm generací (sedm a půl, chceme-li být přesní) vyrobeno více než 34 milionů kusů. Druhý je Passat, ten zhruba před rokem prolomil hranici 20 milionů, a třetí Polo. Malých vozů Polo Volkswagen vyrobil již více než 17 milionů.

Největší podíl na milionech vyrobených kusů měla pak samozřejmě továrna ve zmiňovaném Wolfsburgu, která za dobu existence vyprodukovala hned 44 milionů aut.

Chystaná ofenziva - sázka na elektřinu

A další miliony budou přibývat. Jen v letošním roce značka na trhy po celém světě uvede hned 10 nových modelů a v dalších letech ještě více. Volkswagen chce do roku 2020 totiž uvést hned 19 nových automobilů, které se zařadí do kategorie SUV.

Po roce 2020 automobilka následně chystá masivní nástup elektromobilů, jež se budou označovat I.D., a patři k nim bude i model vycházející z konceptu I.D. Buzz, který vidíte na fotografiích níže. Připomeňme si navíc, že podobnou elektro-ofenzivu chystá také automobilka Škoda. První elektromobil se bude jmenovat Felicia a přijde již do čtyř let. Budou to zkrátka jiné časy...

Článek je zařazen v: Volkswagen , jublieum , továrna , automobilka , miliony aut , miliony vozů , dieselgate , elektromobily , VW , 150 000 000 , 150 milionů , 150 milionů aut , vozy , miliony , automobily
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama