Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volkswagen v Česku svolává tisíce vozů. Problém s brzdami mají i Octavie

Koncern Volkswagen se z problémů zjevně jen tak nedostane. Jen co alespoň trochu utichla kauza Dieselgate, objevil se problém se softwarem brzdného systému. Týká se ve velké míře i České republiky.
Vydáno: 04.07.2017
Škoda Octavia ve verzi 4x4.
Škoda Octavia ve verzi 4x4. Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Svolávací akce se v Česku dotkne zhruba 12 000 vozů, mezi kterými nechybí například modely Škoda Octavia vyrobené od 1.6. 2008 do 1.6. 2009. U nich může v důsledku termomechanického přetížení dojít k vážnému poškození ukostření, což může vést až k úplnému výpadku systému ABS/ESP. Vše by měla vyřešit jednoduchá aktualizace softwaru, která zabere jen pár desítek minut.

Pokud by k přehrání softwaru nedošlo, hrozí prý, že brzdový systém nedokáže plnit svou funkci, tedy zajistit stabilitu v krizových situacích. Ale rozhodně v tom nejsme sami. V Německu se svolávací akce týká dokonce 385 tisíc automobilů značek Volkswagen, Škoda a Audi.

Nadhodnocování prodejů

Není to ale jediný požár, který teď Volkswagen hasí. Podle České televize přinesl důkladný interní audit VW ne úplně příjemné výsledky. Vyplývá z něj, že francouzská divize německé automobilové skupiny až neuvěřitelně nadhodnocovala prodeje, přičemž tato blamáž prý funguje už od roku 2010.

Auditoři prý zjistili, že novopečení majitelé si svá auta zaregistrovali klidně několik měsíců či let poté, co jejich dodání francouzská divize vykázala. A to přesto, že standardně trvá registrace jen několik dnů, maximálně týdnů. Krom toho na některá auta prý neexistovala ani kupní smlouva.

Podle dostupných informací se takové falšování týkalo jak Volkswagenů nebo Audi, tak domácí Škody Auto. Zástupci značky se k výsledům auditu odmítli vyjádřit.

Článek je zařazen v: prodeje , Volkswagen , Škoda Auto , Audi , brzdový systém , ABS , ESP , svolávací akce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama