Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volkswagen se rozpomněl, že je lidový

Nejvyšší šéf Volkswagenu Martin Winterkorn oznámil dvě zajímavé věci. Ta první a nejzásadnější je ta, že Volkswagen bude vyrábět lidové vozy. Konečně.
Vydáno: 01.07.2015
Volkswagen Passat Base Spec2
Volkswagen Passat Base Spec2 Autor: X-Tomi Design
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Volkswagen totiž vytvoří tři nové levné modely, které mají konkurovat levným značkám, jako je Dacia nebo některé čínské firmy. Mělo by jít o malé SUV, sedan a hatchback. Cena by měla být někde mezi 8000–11 000 eury (mezi 216 a 270 tisíci korunami). Bohužel primárně budou auta určena pro Čínu a některé východní země. Snad se jednou dostanou i k nám.

Jedno je jisté, Volkswagen si konečně uvědomil, že jeho „lidový vůz“ přestal být lidový a musí se značně vrátit ke kořenům. Musel mu k tomu ale pomoct úspěch značky Dacia a riziko, že další zákazníky mu odláká Opel, který také potvrdil nástup nové levné značky.

Bugatti hybrid

A ještě jedna zpráva přišla od Martina Winterkorna. Nové Bugatti bude hybrid. Jeho W16 8,0 l totiž dostane podporu elektromotorů. Ale ne takových, jaké si představujete se slovem hybrid. Elektromotory totiž budou pohánět dvojici turbodmychadel. Takže žádné prodlevy na plynu. Ale gigantický výkon už od začátku otáček. A výkon? Prý 1118 kW a zrychlení z 0 na 100 km/h lehce přes dvě sekundy. Maximální rychlost – 450 km/h.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama