Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volkswagen připravuje výrobu modelu I.D.

Představenstvo VW podepsalo se šéfy nejdůležitějších dodavatelů partnerskou smlouvu, která má zajistit bezproblémové zahájení výroby inovativních elektromobilů.
Vydáno: 04.12.2017
Volkswagen I.D.
Volkswagen I.D. Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Během pěti let dojde na celém světě napříč značkami koncernu k zahájení výroby 32 modelů na nové platformě. Podle předsedy představenstva značky Volkswagen Dr. Herberta Diesse má jen tato značka do roku 2022 nabízet více než 20 elektromobilů a v příštích pěti letech vynaloží na elektrickou mobilitu šest miliard eur.

Volkswagen v tuto chvíli v rámci elektrické ofenzivy nominoval více než 100 dodavatelů. Ty nejdůležitější pak intenzivně zapojuje do vývojových prací. Volkswagen sází při uvedení platformy MEB na tzv. „value sourcing“. Dodavatelé u tohoto přístupu přicházejí se svými nápady pro lepší technická řešení díky soutěži konceptů již v rané fázi vývojového procesu.

Již v roce 2020 má být vyrobeno více než 100 000 vozů Volkswagen na platformě MEB. Zcela nově vyvinutá elektrická soustava platformy MEB je důsledně přizpůsobena požadavkům na budoucí digitální mobilitu. Integruje různě výkonné elektromotory, ploché akumulátory uložené v podlaze, s inovativními technologiemi a softwarovými funkcemi, jako je chytré osvětlení nebo průhledový displej s rozšířenou realitou, které byly dosud vyhrazeny automobilům prémiového segmentu.

Modely Volkswagen I.D., I.D. BUZZ a I.D. CROZZ jsou součástí „startovní formace“, s níž Volkswagen zahájí v rychlém sledu během roku 2020 svou elektrickou ofenzivu. Nová generace vozidel se bude vyrábět v Evropě, Číně a USA. Jako první vozidlo na základě nové modulární platformy MEB pro vozidla s elektrickým pohonem sjede koncem roku 2019 z montážní linky ve výrobním závodě v saském Cvikově kompaktní, zcela elektrický Volkswagen I.D.

Článek je zařazen v: Volkswagen , nové modely , elektromobily , I.D. , I.D. BUZZ , I.D. CROZZ , dodavatelé , zahájení výroby , inovace
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama