Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volkswagen nabízí ještě ostřejší Golf R Performance v továrním tuningu

Volkswagen má s rychlými verzemi modelu Golf řadu zkušeností, ale poslední verze Golfu R Performance patří k tomu nejzajímavějšímu, co německá značka vypustila na silnice. Sáhla totiž po výkonnějších brzdách, semi-slickách a titanovém výfuku.
Vydáno: 08.08.2017
Volkswagen Golf R Performance
Volkswagen Golf R Performance Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

A začneme od konce, protože Volkswagen u Golfu R Performance vsadil na spolupráci se slavným výrobcem zakázkových výfuků, kterého znáte pod jménem Akrapovič. Slovinec Igor Akrapovič byl vlastně závodním jezdcem. Jednoho dne však pověsil profesionální závodní přilbu na hřebík a začal vyvíjet výfukové soustavy, přesněji sportovní výfukové soustavy. A daří se mu. Však jde dnes už o pojem a kdo nejezdí s jeho výfuky, jako kdyby nebyl. Golf R s jeho soustavou ušetřil slušných 7 kilogramů hmotnosti, ale zároveň získal fantastický zvukový doprovod. Ne moc hlučný, ale velmi výrazný.

 

 

Brzdová soustava R Performance

Pro modely Golf R a Golf R Variant se dodávají kotoučové brzdy Performance, které jsou o rovné dva kilogramy lehčí než sériový brzdový systém. Vpředu mají hliníkový střed brzdového kotouče, s nímž je pomocí zalitých prvků spojen třecí prstenec z oceli, který se tak může při zahřívání radiálně rozpínat. Mezi další přednosti této brzdové soustavy patří také velmi dobré ovládání brzdné síly. Další zvýšení tepelné odolnosti zajišťuje speciální brzdové obložení na přední nápravě. Brzdovou soustavu Performance pak lze snadno rozpoznat podle stříbrného loga R na brzdových třmenech. Hned tak víte, s kým máte tu čest.

Lepivé obutí lehkých kol

Ostrý Golf ale nestojí jen na brilantním výfukovém systému. Volkswagen jeho tovární úpravu vzal hezky z gruntu, a tak ho vybavil také 19“ koly z lehkých slitin s názvem Spielberg se semi-slick pneumatikami o rozměru 235/35 R19. K tomu ještě přihodil ztmavené zadní boční a zadní sklo. Máte zálusk na tuhle hračku s výkonem 310 koní? Pak máme dobrou zprávu. Paket R Performance je k dispozici i u nás. Zaplatíte za něj 75 500 Kč, což je ale cenovka bez výfukového systému. Ten vyjde na dalších 93 400 Kč.

Článek je zařazen v: Volkswagen , Golf R Performance , Volkswagen Golf R Performance , Akrapovič , tuning , brzdy , semi-slicky , výfukový systém , tovární tuning
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama