Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volkswagen má nové SUV. T-Roc je stylový prcek

V kampani před odhalením malého crossoveru sliboval Volkswagen extravaganci, avantgardu a expresivitu. Pokud jde o nás, výsledek zas tak šokující rozhodně není. Připomíná prostě uhlazenější Audi Q2 s typickými designovými prvky Volkswagenu, čímž také v jádru je. Neznamená to ale, že by T-Roc neměl co nabídnout.
Vydáno: 24.08.2017
Volkswagen T-Roc má být vstupenkou značky mezi stylová SUV.
Volkswagen T-Roc má být vstupenkou značky mezi stylová SUV. Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nutno však přiznat, že na usedlé poměry Volkswagenu nový model skutečně odvážný je. Už samotné jméno T-Roc má větší šťávu než je zvykem a jako vůbec první auto s logem VW nabídne také dvoubarevné lakování karoserie, které by na větších modelech působilo nepatřičně. V rámci modelové nabídky značky je T-Roc pod Tiguanem, který je o čtvrt metru delší. Ve srovnání s prémiovým sourozencem Audi Q2 je nicméně o několik centimetrů delší, širší i vyšší.

Dominantou auta je široká maska s chromovanými linkami, kterou doplňují originálně umístěná světla pro denní svícení v nárazníku. Výrazné blatníky, plastové lišty, krátké převisy a dlouhé klesající linie střechy dávají autu poměrně svalnatý a atletický postoj. Audi Q2 pak připomíná především výrazná zadní část se širokými sloupky.

Terénu se nebojí

Na rozdíl od některých levnějších aut v tomto segmentu nerezignuje T-Roc ani na pohon všech kol. Ten má navíc hned několik různých režimů: Street, Snow, Offroad a Offroad Individual. Vedle toho jsou samozřejmě k dispozici standardní jízdní režimy ovlivňující nastavení dalších prvků vozu: Comfort, Normal, Sport, Eco a Individual. Vedle šestitupňového manuálu je k dispozici také sedmistupňová dvouspojka DSG.

Na výběr budou mít zákazníci ze šeti různých motorizací:

  • benzínový tříválec 1.0 TSI o výkonu 115 koní a 200 Nm (jen přední pohon)
  • nový benzínový čtyřválec 1.5 TSI Evo o výkonu 150 koní a 250 Nm
  • vrcholný čtyřválec 2.0 TSI o výkonu 190 koní a 320 Nm
  • turbodiesel 1.6 TDI o výkonu 115 koní a 250 Nm (jen přední pohon)
  • slabší naftový čtyřválec 2.0 TDI o výkonu 150 koní a 340 Nm
  • silnější naladění 2.0 TDI o výkonu 190 koní a 400 Nm

Dobře vybavená stylovka

Svou diváckou premiéru bude mít T-Roc na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu, kdy by měl začít také předprodej. Na výběr bude z deseti barev karoserie, které lze kombinovat s bílou, černou nebo hnědou barvou pro střechu, zrcátka a sloupky. V interiéru pak lze mít oranžové, modré a hnědé doplňky a zvenku nechybí chromované koncovkami výfuku či difuzory. Verze Sport přidá i rudé brzdové třmeny a v nabídce nebude chybět ani sportovní paket R-Line.

V nabídce asistenčních systémů najdete prakticky vše: adaptivní tempomat, automatické nouzové brzdění včetně rozpoznáváním chodců, pomocníky pro parkování, jízdu v pruhu a jízdu v kolonách, sledování mrtvých úhlů, čtení dopravních značek, zadní kameru a tak dále. Příplatková výbava zahrnuje mimo jiné digitální přístrojovou desku, panoramatické střešní okno, infotainment se skleněnou obrazovkou o úhlopříčkce až 8 palců, indukční dobíjení telefonů, připojení k internetu nebo audiosoustavu Beats s výkonem 300 W.

Článek je zařazen v: Volkswagen T-Roc , stylové SUV , malé SUV , stylový crossover
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama