Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volkswagen Golf za 4,1 milionu korun

Kolik byste byli ochotni dát za Volkswagen Golf? Ano. Vás, kteří nemáte rádi VW a říkáte nic, samozřejmě také slyšíme. Ale vy ostatní? Vy, kteří byste byli ochotni o golfíku uvažovat. Půl milionu? Šest set? Milion? A co takhle víc než čtyři miliony?
Vydáno: 19.05.2015
Oettinger 500R - Obrázek 4
Oettinger 500R - Obrázek 4 Autor: Oettinger
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Třeba to někdo dá. Vždyť nejde jen tak o nějaký Volkswagen Golf. Pod kapotou samozřejmě není žádná dvanáctistovka nebo tříválec. Ba dokonce tomu bylo málo i to nejlepší, co VW nabízí v tovární úpravě – čtyřválec s výkonem 221 kW. Tady je pětiválec o objemu 2,5 litru z Audi RS3 s výkonem 381 kW a točivým momentem 680 N.m.

Ale aby to nebylo všechno. Auto je od základu přestavěné. Tak například rozvor náprav je prodloužen z 2637 mm (Golf R) na 2646 mm. Šířka je o 100 mm větší. Je nové vodní chlazení, jsou originál dělané dva výfuky, je tu pohon všech kol s upraveným sportovním diferenciálem, je komplet nová brzdová soustava.

 

Tak už věříte, že tohle auto, které postavila firma Oettinger a má název R500 může stát tolik? Ne? Tak to jsme vám ještě neřekli, že auto je schopné jet přes 300 km/h a na stovku to dá pod čtyři sekundy. A komu je to málo, tak prý dokáže firma z motoru vydolovat ještě víc. Prý až 550 kW!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama