Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volkswagen festival 2017

Ti, co mají rádi hudbu, jezdí v létě na „fesťáky“ a my, co máme rádi auta jezdíme taky na „fesťáky“. Já jsem se třeba vydal do jižních Čech na Hosín, kde právě probíhá druhý ročník Volkswagen festivalu.
Vydáno: 06.09.2017
Volkswagen festival 2017
Volkswagen festival 2017 Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Letiště Hosín nabízí vše, co je k pořádnému srazu třeba. Dráha na sprinty, rozlehlé zelené plochy, dobrá dostupnost i spousty krás ke kochacím jízdám po okolí. Změnil se ovšem název. Z Volkswagen srazu se stal Volkswagen fest. Proč? Protože to lépe vystihuje myšlenku - je to festival vozů, zábavy, hudby, radosti. Je to zkrátka oslava VW na konci léta.

Moderování hlavního programu sobotního dne se opět po roce ujal Honza Říha, který kolem desáté hodiny dopoledne program oficiálně zahájil. A hned posílal první zájemce k registracím na sprinty. Tam už čekala nachystaná profesionální časomíra a vytyčená trať. V plánu bylo několik volných jízd k osahání trati, sklouznutí se s kámošem bez ohledu na to, že jeho auto patří do jiné soutěžní kategorie. Výsledky byly letos viditelné hned na místě a stejně tak i rychlost aut v cílové rovince. Ale pro zvědavce doporučuju navštívit web www.volkswagenfest.cz.

Kdo zrovna nesprintoval, mohl se se svým autem pochlubit na nájezdové rampě. A tuto možnost využilo opravdu hodně lidí. Některá auta jsou tak speciální, že nepatří do garáže, patří před lidi a je fajn něco se o nich dozvědět. Na rampě se tak objevily jak historické zvláštnosti, tak upravené speciály.

Nebyl problém vyzkoušet si jízdu na simulátoru surfu, umýt si auto za pomoci profesionální techniky, naučit se, jak správně pečovat o karoserii, dozvědět se něco o zabezpečování vozů proti krádeži, prohlédnout si a na vlastní kůži vyzkoušet nové vozy z flotily Volkswagen. Stejně jako naši soutěžící v Autosalonu všichni mohli prověřit asistenty a jízdní vlastnosti nového Craftera.

Na několik opravdu zajímavých aut se můžete těšit v naší festivalové reportáži, kterou brzy uvidíte v pořadu Autosalon.

Autor textu: Expert Martin

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama