Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volkswagen California XXL je splněný sen světoběžníků

Popularita ojetých Volkswagenů Transporter a snad ještě více modelu Caravelle u nás i ve světě mluví jasně. Volkswagen cestovatelské dodávky umí nebo alespoň uměl. I proto je velmi zajímavý koncept propracovaného obytného vozu s relativně kompaktními rozměry, který automobilka pojmenovala California XXL.
Vydáno: 30.08.2017
Volkswagen California XXL nabízí cestovatelům dokonalé pohodlí.
Volkswagen California XXL nabízí cestovatelům dokonalé pohodlí. Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Výmluvně pojmenovaný koncept California XXL je postavený na základech Crafteru a veřejnosti se představil na letošním veletrhu karavanů v Düsseldorfu. Nabízí všechny vychytávky, které byste při cestách po světě mohli potřebovat – z těch mechanických zejména pohon všech čtyř kol 4Motion a vzduchový podvozek.

Bydlení snů

Tím nejzajímavějším je ale chytrý interiér plný užitečných schránek, pracovních koutů a přihrádek, kterému vévodí majestátní rozkládací patro. To může sloužit jako rodinná postel, nebo třeba jako základna pro dětské hry. Nad ním se rozprostírá velkolepá skleněná střecha, která poskytuje ideální rozhled pro pozorování hvězd. Podlaha je dokonce vyhřívaná, stejně jako postel, která je současně i odvětrávaná. Trpět tak nebudete v jakémkoliv počasí. Ovládání řady funkcí přes mobilní aplikaci už dnes asi nepřekvapí.

California XXL je ještě o 102 milimetrů vyšší než vysoká verze Crafteru a díky nástavbě vyrostla také do délky – měří 6,2 metru. Uvnitř vozu je prostor ke stání vysoký krásných 2,2 metru. Na šířku nicméně zůstává skromný a manévrování s ním by nemělo být nijak komplikované. 

Článek je zařazen v: Volkswagen California XXL , obytný karavan , obytná dodávka , dodávka na cesty , bydlení snů , bydlení na cestách , digitální nomádi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama