Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volkswagen Arteon. Sledujte, jak přistane koncernové UFO!

Arteon. Vedle koncernových bratrů vypadá jak z jiné galaxie. Název si pohrává se slovem ART - tedy umění! Ptám se: „Zaujme natolik, abych si ho zarámoval ve své garážové Ermitáži?“
Vydáno: 29.08.2017
Volkswagen Arteon v testu Autosalonu.
Volkswagen Arteon v testu Autosalonu. Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Chceš ho poznat? Polykej kilometry!

S motorizacemi 2.0 TSI 280 koní a 2.0 BiTDI 240 koní jsem najezdil přes 4000 kilometrů. Naznačím dva zajímavé fakty.

Dynamická jízda benzínového ARTíka, na trase z Prahy do Čeladné a pak do Salzburku, znamenala spotřebu jen 8,4 litru. Moje peněženka očekávala, že se podstatně víc prohne. A to rozhodně nešlo o nějaký devadesátkový slow motion.

Nafta dokázala na dálnici v Německu, při cestě k jezeru Achensee, držet stabilních 220 km/h bez toho, aby se člověk cítil nekomfortně nebo snad na hranici jízdních možností. Zadýchaně za mnou lapaly po dechu vozy podstatně zvučnějších značek.

Nenávidíš diesel? Svez se, změníš názor

Rád bych podaroval Arteonem BiTDI všechny diesel-hatery, okamžitě by změnili víru, bez ohledu na to, kolik jejich diesel-bůh bude chrlit do okolí NOx. Navíc šlo o první Volkswagen, který si lidi fotili, což jsem doposud zažil jen u výkonových ikon R, GTI nebo eko-úchyláčka XL1.

Arteon ve zlaté barvě s matózně černými disky vypadá skutečně michelangelovsky, proto se většina testu odehraje u uměním prosáklého MIURA Hotelu v Beskydech. Hlavní důvod tohoto propojení bylo právě slovo ART. Volkswagen ho má v příjmení, MIURA Hotel v samotných genech stavby. Aneb kdo by čekal od hotelu umělecká díla, co by záviděla samotná Národní galerie, a kdo od Volkswagenu emoce hraničící s erotickou scénou lechtivého filmu.

Na co miliony slov, když se můžete podívat

Přesto si v průběhu testu zanadávám tak, že střihač musí použít brutální píp píp píp, aby televize neohrozila mravní výchovu nezletilců. Důvod vulgarity neprozradím, protože tyto stránky slouží jen jako předkrm hlavnímu chodu, kterým je televizní pořad.

Stručně a jednoduše. Čekáte klasický Volkswagen, on ale přidává něco víc, díky čemuž se stáváte středem pozornosti. A tu prosím věnujte vysílání Prima Cool ve čtvrtek ve 20:15.

Autor: Expert Pepa

Článek je zařazen v: Volkswagen Arteon , upoutávka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama