Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Volkswagen Arteon jde do prodeje. Prohlédněte si fotky i konfigurátor

Volkswagen je na svou elegantní novinku velmi pyšný. Však jde také o auto, které na českém trhu pod milion korun nekoupíte. Oficiální uvedení na trh automobilka doprovodila také velkou novou fotogalerií.
Vydáno: 02.06.2017
Volkswagen Arteon jde do prodeje
Volkswagen Arteon jde do prodeje Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Volkswagen Arteon je velmi elegantní limuzínou, která ale více než designem zaujme hlavně svými technologiemi a různými asistenty, kterých je plná. Jen namátkou zmíníme systém Emergency Assist 2.0, který spojuje řadu asistentů od adaptivního tempomatu po parkovací asistent. Pokud z nějakého důvodu přestanete řídit, systém zasáhne, upozorní vás nejprve zvukem a následně jemným klepnutím do brzd. Pokud nezareagujete, vůz pustí výstražné blinkry a zajede ke kraji.

Ovšem chytrý počítačový mozek myslí i na to, že se vám může něco stát v prostředním pruhu na dálnici. Arteon je pak schopen sám zastavit a zároveň ještě automaticky přejet do pravého krajního pruhu. Takové pomocníky bychom rádi viděli ve všech autech. A jistě by je ocenil i řidič toho před pár dny nabouraného policejního BWW i8. :)

Šestice motorizací a tři stupně výbavy

Arteon na trh přijíždí v základu se zážehovým čtyřválcem 1.5 TSI Evo s vypínáním poloviny válců, který nabídne výkon 150 koní. Prostřední benzinový dvoulitr nabídne výkon 190 koní a benzinový vrchol znamená 2.0 TSI s 280 koňmi.

I dieselové agregáty jsou tři. Všechny mají objem rovné dva litry, přičemž nejslabší nabídne výkon 150 koní a lze ho spárovat jak s manuální, tak automatickou převodovkou. Silnější nabídne 190 koní a umí pracovat už i s pohonem všech kol. Vrcholem je dvoulitrové biturbo, které nabídne výkon 240 koní a pevnou spolupráci s automatickou převodovkou DSG a pohonem všech kol.

A co za to? No, Arteon rozhodně není z levného kraje. Nejlevněji vyjde verze 2.0 TDI v nejnižší výbavě s poetickým názvem Arteon. Tady si budete muset připravit 1 007 900 Kč. Pokud si v konfigurátoru zvolíte Arteon v nejvyšší výbavě R-line, přidáte dvoulitrové TSI, sedmistupňovou automatickou převodovku a pohon všech kol 4Motion, vyšplhá se cena na 1 332 900 Kč. To je ale maximum, které za novinku ze stáje VW můžete dát. R-Line pak nabídne 18" kola z lehkých slitin "Sebtring", zadní LED světlomety s dynamickým odbočovacím světlem, titanově černý strop a mnoho dalšího. Konfigurátor a kompletní ceník naleznete zde. A ještě dodáme, že tou novou barvou je ta báječná zlatá, kterou možná znáte ze současná generace modelu Golf. Pro Arteon ji ale automobilka lehce upravila a zvýraznila všechny její přednosti. :)

Článek je zařazen v: novinka , Volkswagen , Arteon , asistenční systémy , Volkswagen Arteon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama