Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Vodu z výfuku můžete i pít, říká Toyota

Představte si, že postavíte skleničku pod výfuk svého auta, nastartujete a za chvíli plnou skleničku vody zvednete a vypijete. Prý je to možné u Toyoty Mirai.
Vydáno: 28.11.2014
Pití vody
Pití vody Autor: thinkstock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aby také ne, vždyť je Mirai automobil na vodík, který následně při reakci s kyslíkem emituje na speciální punčošce palivového článku elektrony a následně se sloučí s kyslíkem a jako voda vystupuje ven.

Toyota říká, že z motoru vystupuje čistá voda, která sice je trochu kyselejší, než je obvyklé (někde mezi 5–6 pH), přesto je voda pitná. Přesto ale není radno tuto vodu pít. Celý proces je naprosto čistou chemickou reakcí, takže nedestiluje, nefiltruje a prostě nechává ve vzduchu všechny nečistoty, které v něm jsou. Takže pokud by auto stálo někde u Václaváku v Praze, asi by voda nebyla nic moc. Podle odborníků se ze vzduchu nasají i bakterie, takže kapénková infekce by se mohla šířit i výfukem.

Toyota Mirai

Další auto na vodík. Tentokrát sériovka s dojezdem 483 km

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama