Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Vládce všech GT je zpět. Nové Bentley Continental

Mnozí se mu sice smějí, že je to auto pro fotbalisty, celosvětový úspěch však nemůže Bentley Continental GT nikdo upřít. Luxusní kupé s šestilitrovým dvanáctiválcem pod kapotou se poprvé představilo už v roce 2003 a od té doby vzniklo v nespočtu edic a získalo řadu prvenství.
Vydáno: 30.08.2017
Třetí generace luxusního kupé Bentley Continental GT.
Třetí generace luxusního kupé Bentley Continental GT. Autor: Bentley
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nový Continental GT je pořád tím mohutným a působivě zavalitým luxusním kupé, jeho tvary se však přece jen změnily a získaly na eleganci. Přední náprava je posunutá o celých 135 milimetrů dopředu, díky čemuž vůz získal delší, a současně nižší příď. Celkově je delší o 110 milimerů a také o 25 milimetrů širší, takže je jeho silueta protaženější a rozkročenější, což vyvolává dynamičtější dojem.

Současně však na pohled působí hodnotněji. Mohou za to mimo jiné i nová zadní světla, která elegantně kopírují tvary velkých koncovek výfuku a zadním partiím dodávají drahý vzhled. Změny jsou dány i využitím nové plaformy MSB, kterou luxusní Bentley sdílí s aktuální generací modelu Porsche Panamera.

Luxusní lokomotiva

Jak velí současné trendy, nový hliníkový model je o 85 kilogramů lehčí ve srovnání s předchozí generací (v případě dvanáctiválcové verze). Pořád ale má těžkotonážních 2250 kilogramů, takže muší váhu nečekejte. Vylepšený šestilitr pod kapotou s autem nicméně příliš práce mít nebude. Ve spojení s novou osmistupňovou dvojspojkou zrychlí díky výkonu 635 koní na 100 km/h za 3,6 sekundy a rozjede se až na 333 km/h. Mimořádně působivý je i točivý moment 900 Nm.

Aktivní podvozek Bentley Dynamic Ride se pak postará o to, že se auto nebude zbytečně naklánět a kola vždy udrží kontakt s asfaltem. Vzduchové odpružení je výrazně přepracované a má nabídnout jak více pohodlí v komfortním režimu, tak sportovní jízdní vlastnosti. V interiéru vás nezklame nabídka luxusních materiálů, jen dřeva spotřebuje každý Continental GT celých 10 metrů čtverečních. V každém interiéru odpracují řemeslníci řadu hodin ruční práce.

Výroba nového modelu má začít ještě letos, první zákazníci se svých aut dočkají na jaře příštího roku. Ceny zatím zveřejněny nebyly, očekává se však mírné zdražení.

Článek je zařazen v: Bentley Continental GT , luxusní kupé
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama