Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

VIP na Motosalonu: Václav Noid Bárta a Petr Vágner

Navštivte Motosalon v pražských Letňanech. A třeba tady potkáte i herce Václava Noida Bártu a Petra Vágnera. Oba jsou vášniví motorkáři.
Vydáno: 04.03.2015
Václav Noid Bárta na motorce 1
Václav Noid Bárta na motorce 1 Autor: Motosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Noid na motorku sedl ve 12 a už neslezl

Zpěvák a herec Vašek Noid Bárta se poprvé posadil za řídítka motorky zhruba ve 12 letech a dá se říci, že od té doby ze sedla už neslezl. Po obligátním Pionýru byla jeho první skutečnou motorkou Jawa 250 "kejvačka". A pak už to šlo ráz na ráz. Jawa 350, enduro Yamaha 600 XT, kroska KTM 125, supermotard Suzuki 450 nebo custom Honda Shadow 750. Sedlal i BMW 1150R nebo silniční Hondu VFR a Ducati 848.

Václav Noid Bárta na motorce Foto:

Z motorek má podle svých slov velký respekt. Zbytečně nezávodí a před trháním rychlostních rekordů ho spíše baví překonávání překážek v terénu. Na motocyklech nejraději jezdí sám. "Je to obrovská zodpovědnost vzít pasažéra na motorku. Raději jezdím sám," říká. Jeho vysněným strojem je v současnosti klasika Triumph Bonneville.

Asi nejsilnějším zážitkem v jedné stopě byla před několika lety jízda do Maroka s ředitelem HDK Egonem Kulhánkem. "Celkem 14 dní jsme projížděli tamější krajinu a byl to nejkrásnější zážitek v sedle motocyklu," vzpomíná Noid, který společně se svými kolegy premiérově odhalí příští čtvrtek na Motosalonu v Letňanech novou motorku jezdce MotoGP – Karla Abrahama. Fandit mu přijde manželka Gábina i s malou čtyřměsíční Terezkou.

 

Herce Petra Vágnera to táhne k "silnici"

Herec a moderátor Petr Vágner začínal s motorkařením asi jako většina lidí v tuzemsku. Od svého dědy si půjčoval klasického vesnického fichtla neboli Pionýra. Po čase a pár odřeninách si pak troufl i na silnějšího východoněmeckého Simsona, který se už přece jen více podobal opravdické motorce.

O zážitky v jedné stopě nemá moderátor primáckých VIP zpráv nouzi. Ten opravdu nezapomenutelný se mu ale stal loni na letní dovolené na Krétě, kde si půjčil na výlet motorku 125ku. "Jela nás celá parta, ale mně to bohužel v zatáčce na štěrku uklouzlo, a jak jsem se lekl, chytil jsem za přední brzdu a šel přes řidítka. Naštěstí jsem měl helmu, což mi asi zachránilo život, nicméně mě to stálo pobyt v nemocnici tam a pak pár pobytů v nemocnici v Praze," líčí zážitek. Aby ostatním nezkazil výlet, musel zatnout zuby a odřídit nějakých 60 km cestou zpátky.

Petr Vágner na motorce Foto:

Vysněnou motorkou je pro něj silniční Honda CBR, v současnosti ale kvůli práci a dopravním zácpám řeší spíše skútr. Mezi prvními svezenými by určitě byly jeho děti. Syn Sam na motorkách "ujížděl" již jako dvouletý. "Mám pocit, že jedno z jeho prvních slov bylo moto. Jinak bych svezl asi manželku, ale ta si sama dělala svůj první řidičák na motorku už ve čtrnácti, takže tam by to asi dopadlo opačně," dodává herec ze seriálů Ordinace v růžové zahradě nebo Ulice, který se chystá příští týden ve čtvrtek do Letňan na Motosalon – jak sám uvedl „vyměnit starší model za mladší“. A jistě nemyslel svoji krásnou ženu Gábinu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama