Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

VIP na Motosalonu: Dalibor Gondík i Zdeněk Pohlreich

Když přijdete na Motosalon, možná potkáte nejen spoustu krásných motorek, ale třeba i nějakou tu známou tvář z televize. Vždyť i mezi nimi jsou ohromní fanoušci motocyklů.
Vydáno: 03.03.2015
Dalibor Gondík na motorce 1
Dalibor Gondík na motorce 1 Autor: Motosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gondík: Od Jawy k Buellu

Herec a moderátor Dalibor Gondík začal s motorkami brzo. Už v devíti letech, po několika týdnech trénování, podnikl svou první jízdu na Jawě 350 s "hrazdou", na kterou ho posadil jeho strýc Milan. "Byl to bláznivý čin. Ale já se zamiloval na celý život," říká herec, který společně se svými kolegy premiérově odhalí příští čtvrtek na Motosalonu v Letňanech novou motorku jezdce MotoGO – Karla Abrahama.

Dalibor Gondík na motorce Foto:

Jeho vášeň nabyla ještě konkrétnější rozměr v roce 2008, kdy se zakoukal do dnes již neexistující značky Buell. Nejdříve si pořídil XB12S, potom 1125 R a později 1125 CR. Podle svých slov už nic jiného nechce. "Zakladatel značky Eric Buell je nejenom geniální konstruktér, ale také pro mě životní vzor. Má heslo: Never quit – a v tom je přece obsažen celý život," dodává.

Ze stovek zážitků v sedle zmiňuje písečnou bouři v Údolí smrti v USA, do které se dostal spolu s hereckým kolegou Ťuldou Brouskem na strojích Harley-Davidson Fat Boy a Road King. "Ťuldovi odlétl přední štít a já jsem držel ´tlustýho kluka´ snad v úhlu 45°. To přeháním, ale byl to jeden ze zážitků, na které se nezapomíná."

Na své motorce by nejraději svezl Erika Buella. "Nebo on mě?" uzavírá.

 

Pohlreichovo menu pro motorkáře: maso a pivo

Oblíbený šéfkuchař Zdeněk Pohlreich se v rámci svého pořadu Ano šéfe! občas objevuje za řídítky motocyklu. Jeho první motorkou, kterou si pořídil, je ta současná, tedy Honda 750 Shadow. "Jinak poprvé jsem spadl z mopedu Stadion," dodává s tím, že ani nemá žádný vysněný stroj. "Mně to tak, jak to je teď, úplně stačí."

Petr Pohlreich na motorce Foto:

 

I když by se podle počtu záběrů v televizi mohlo zdát, že Zdeněk najezdí ročně tisíce kilometrů, je spíše rekreačním jezdcem. "Zážitků je málo. Ale vlastně pokaždé, když se oblíknu a jdu si do garáže pro motorku, cítím chvění po celém těle," podotýká.

Motorka je podle Pohlreicha dopravním prostředkem pro jednoho, proto by ani nikoho nevozil. A jaké menu by připravil pro motorkářský gang? " Maso a pivo, to by asi zafungovalo," uzavírá. Jeho fanoušci se s ním mohou potkat už příští čtvrtek na Motosalonu v Letňanech, kde společně se svými kolegy premiérově odhalí novou motorku Hondu RCV jezdce MotoGP – Karla Abrahama.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama